Colt CZ: Valná hromada schválila dividendu ve výši 30 Kč na akcii
Zbrojařská společnost Colt CZ Group oznámila, že valná hromada společnosti rozhodla o rozdělení zisku za rok 2025 a výplatě dividendy. Dividenda za rok 2025 činí 30 Kč na jednu akcii před zdaněním.
Rozhodný den pro dividendu byl stanoven na 2. července 2026. Ex-date připadá na 1. července pro pražskou burzu a na 3. července pro burzu RM-SYSTÉM. Akcie Coltu se tak budou na pražské burze naposledy obchodovat s nárokem na dividendu 30. června. Dividenda bude vyplácena akcionářům společnosti v penězích od 30. července 2026. Podrobnosti naleznete v oznámení společnosti.
U akcií obchodovaným na burze Euronext Amsterdam bude podíl na zisku vyplácen v Eurech. Výše částky v Eurech bude oznámena dne 3. července 2026 na základě devizového kurzu vyhlášeného Českou národní bankou 2. července 2026.
Více o dividendě Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech s komentářem analytika naleznete pod odkazem zde.
Akcie Colt CZ Group
Akcie Colt CZ Group (BAACZGCE) v pátek na pražské burze uzavřely na 906 Kč, na RM-SYSTÉMu pak na 901 Kč.
Zdroj: Colt CZ Group
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Manažerské obchody: V červnu byl aktivní management Coltu a Kofoly
- Pražská burza otevírá v kladných hodnotách, Doosan a Colt CZ dnes naposledy s nárokem na dividendu
- Praha otevírá v záporném teritoriu, Colt bez nároku na dividendu
- Pražská burza otevírá růstem, Fio banka vydala analýzu na KB a Colt naposledy s nárokem na dividendu
- Colt CZ Group prodává svůj 51% podíl v maďarské dceřiné společnosti
Nejnovější:
- Americké indexy v závěru přetočily do záporu
- Smíšené obchodování v USA
- Frankfurtská burza uzavřela první obchodní den tohoto týdne nepatrným růstem
- Erste: Barclays zvyšuje cílovou cenu na 129 EUR při zachování doporučení „overweight“
- Pražská burza rostla
- USA: Index předstihových ukazatelů v červnu poklesl o 0,2 % při očekávání -0,1 %
- Wall Street roste tažena oživením v sektoru polovodičů, AMD a Microsoft rozšiřují partnerství
- Google údajně chystá nový AI čip „Frozen v2“ navržený přímo pro Gemini
- Americké futures kontrakty posilují v čele s technologickým indexem Nasdaq 100
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-2,16 %), stříbro (+2,0 %), ropa (-1,99 %)




