Asijsko-pacifický region pokračuje v růstu
Námi sledované indexy v asijsko-pacifickém regionu pokračují v růstu, výjimkou je pouze index v Číně, který mírně oslabuje. Investoři podle agentury Bloomberg vyčkávají na možné rozhodnutí Nejvyššího soudu USA ohledně cel. Případné rozhodnutí, které by Trumpova cla zrušilo, by pravděpodobně výrazně podpořilo náladu na asijských trzích závislých na exportu.
Výrazněji se daří akciím Alibaby (+5,5 %), Bloomberg to přisuzuje očekáváním před čtvrteční akcí aplikace Qwen (AI model Alibaby).
Sezónně očištěná míra nezaměstnanosti v Jižní Koreji v prosinci dosáhla 4 % při konsensu 2,7 %. Čínské exporty vzrostly v prosinci meziročně o 6,6 % při konsensu +3,1 %. Importy zaznamenaly ve stejném období nárůst o 5,7 % při očekávání +0,9 %. Měnová zásoba M2 v Japonsku vzrostla v prosinci o 1,7 % meziročně.
Japonský Nikkei 225 +1,48 % na 54341,23 b.
Hongkongský Hang Seng +0,41 % na 26958,9 b.
Čínský Shanghai Composite -0,31 % na 4126,0932 b.
Jihokorejský Kospi +0,65 % na 4723,1 b.
Australský S&P/ASX 200 +0,14 % na 8820,6 b.
Zdroj: Bloomberg
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Opatrný růst v zámoří
- Vývoj měnových párů: Dolar oslabuje o 0,4 % vůči koruně na USD/CZK 21,17
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,2 %)
- Americké futures indikují smíšené otevření
- Smíšený závěr v zámoří
- Wall Street vzdoruje ropným turbulencím
- Frankfurtská burza uzavírá čtvrtek ve ztrátě
- Komerční banka úspěšně umístila evropské kryté dluhopisy v objemu 750 milionů EUR
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 27. březnu vzrostly o 36 mld. kubických stop
- Pražská burza před Velikonocemi oslabila




