Čtvrtletní rebalance indexu PX a PX-START k 22. září 2025
22. září 2025 vstoupí v platnost nové váhy indexu PX a PX-START.
Složení indexu PX
Redukční faktor bude aplikován u emisí Erste, ČEZ a Komerční banky.
Největší změnu v indexu zaznamená Moneta, která bude v indexu zastoupena 15,47 procenty, tedy o 0,51 procentního bodu více, než je nyní. Největší pokles zaznamená Colt CZ Group a to o 28 bazických bodů. Z titulů klesne také podíl Philip Morris ČR, který bude v indexu PX zastoupen o 22 bazických bodů nižší vahou. Ostatní změny ve vahách jsou v absolutní hodnotě do výše dvaceti bazických bodů.
Báze indexu PX k 22. 9. 2025
Složení indexu PX-START
Nováčkem v indexu se stane poskytovatel správy a digitalizace budov M2C, u kterého bude také jako u jediného aplikován redukční faktor.
Ostatní emise budou mít mezikvartálně nižší podíl. Zcela největší změnu váhy zaznamená společnost Mmcité, která bude v indexu zastoupena 9,77 procenty, tedy o 6,44 procentního bodu méně. Zastoupení společnosti Bezvavlasy také výrazně klesne o 4,76 p. b. na 15,24 %. Zastoupení M&T 1997 klesne o 2,35 p. b., Pilulka bude mít o 2,23 p. b. menší váhu a FIXED.zone klesne podíl o 1,96 p. b. Ostatní změny ve vahách jsou v absolutní hodnotě do výše procentního bodu.
Ve zprávě pod odkazem zde vysvětlujeme pravidelnost výpočtu indexu a dodatečné informace.
Báze indexu PX-START k 22. 9. 2025
U obou indexů vstoupí rebalance v platnost v pondělí 22. září a rozhodným dnem pro výpočet rebalancí byl 29. srpen.
Zdroj: Burza cenných papírů Praha
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Smíšený závěr v zámoří
- Wall Street vzdoruje ropným turbulencím
- Frankfurtská burza uzavírá čtvrtek ve ztrátě
- Komerční banka úspěšně umístila evropské kryté dluhopisy v objemu 750 milionů EUR
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 27. březnu vzrostly o 36 mld. kubických stop
- Pražská burza před Velikonocemi oslabila
- Wall Street se obchoduje v červeném
- Tesla reportovala počet doručených vozidel za 1Q pod odhady
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 28. březnu na 202 tis. při očekávání 212 tis.
- Americké futures kontrakty výrazně ztrácejí, Nasdaq 100 futures -1,89 %






