Asijské akcie dnes smíšeně, Baidu spojuje síly s Uberem při spouštění robotaxi
Asijské akcie se dnes vyvíjejí smíšeně, když mírné zisky v Hongkongu a optimismus v technologickém sektoru byl vyváženy zhoršujícími se vyhlídkami na uvolnění měnové politiky ze strany Fedu. Technologické akcie pokračují v růstu po včerejší zprávě, že USA povolí obnovení některých dodávek čipů pro umělou inteligenci do Číny. Daří se například čínské Alibabě (+1,6 %) či tchajwanské TSMC (+1,8 %).
Čínská technologická společnost Baidu (+2,2 %) dnes posiluje po oznámení několikaletého partnerství s přepravním gigantem Uber. Společnosti plánují spustit službu robotaxi na platformě Uberu na několika trzích mimo USA a Čínu. Autonomní vozidla společnosti Baidu budou v aplikaci Uber v Asii a na Blízkém východě k dispozici ještě letos. V rámci partnerství budou nasazeny tisíce vozidel. Budoucí zavedení bude zahrnovat také Evropu a Oceánii. „Tento krok je pozitivní a dokazuje vedoucí postavení společnosti Baidu v oblasti technologie autonomního řízení,“ uvedli analytici společnosti Jefferies.
Z makroekonomických dat byla dnes oznámena míra nezaměstnanosti v Jižní Koreji, která dosáhla v červnu 2,6 % při očekávání 2,7 %.
Japonský Nikkei 225 -0,05 % na 39660,01 b.
Hongkongský Hang Seng +0,28 % na 24658,56 b.
Čínský Shanghai Composite -0,02 % na 3504,2109 b.
Jihokorejský Kospi -0,9 % na 3186,38 b.
Australský S&P/ASX 200 -0,79 % na 8561,8 b.
Zdroj: Bloomberg
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Americké akcie se krátce po otevření burzy obchodují smíšeně
- Uber investuje až 1,25 mld. USD do automobilky Rivian
- Americké akcie otevírají v kladném teritoriu
- Amazonem vlastněný vývojář robotaxi Zoox uzavřel partnerství s Uberem
- Uber zveřejnil výsledky za 4Q, výhled ziskovosti trh zklamal, společnost má nového CFO
Nejnovější:
- Frankfurtská burza uzavřela čtvrtek v kladných hodnotách
- Představenstvo Prabos plus svolává valnou hromadu per rollam a navrhuje dividendu 3,1 Kč na akcii
- Eli Lilly za 1Q překonala očekávání a díky silnému výkonu léků na hubnutí navýšila celoroční výhled
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 24. dubnu vzrostly o 79 mld. kubických stop
- Pražská burza v závěru zkráceného týdne klesala
- Wall Street se obchoduje smíšeně na pozadí probíhající výsledkové sezóny
- Meta zveřejnila výsledky za 1Q, solidní výsledky zastínil výhled vyšších kapitálových výdajů
- USA: Index předstihových ukazatelů v březnu poklesl o 0,6 % při očekávání -0,2 %
- Microsoft zveřejnil výsledky za 3Q, růst cloudu brzdí nedostatek kapacit
- Americké futures kontrakty posilují




