eMan v rámci START Day zveřejnil předběžné výsledky za 1Q 2025 a výhled na rok 2025
Česká vývojářská společnost eMan představila prezentaci na START Day, v níž zveřejnila předběžné výsledky za 1Q 2025 a výhled na rok 2025.
Předběžné výsledky za 1Q 2025
Podle předběžných výsledků dosáhla společnost v 1Q 2025 obratu 56,1 mil. Kč a zisk EBITDA činil 0,8 mil. Kč.
CEO společnosti Jiří Horyna se v rámci online prezentace vyjádřil ke sporu se společnostmi SEVITECH CZ s.r.o. a SYNCHRONIX, a.s. týkajícímu se platby za služby spojené s vývojem Národního geoportálu územního plánování. Společnost je v současnosti ve fázi dokončení znaleckého posudku, který bude sloužit jako základ pro podání žaloby proti těmto dvěma firmám. K dokončení procesu ještě potřebuje nacenění vzniklé škody, žalobu plánuje podat nejpozději po létě.
Výhled na rok 2025
Společnost očekává, že se v roce 2025 vrátí k růstu, přičemž plánuje dosáhnout obratu ve výši 240 mil. Kč a zisku EBITDA ve výši 22 mil. Kč.
Dále by společnost do konce roku chtěla získat alespoň 2 nové významné zákazníky.
Akcie eMan
Akcie eMan (BAAEMAN) se na pražské burze naposledy obchodovaly za 63 Kč, na RM-SYSTÉMu za 62,5 Kč.
Zdroj: eMan
Michal Šnobl, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Zámořské akcie v závěru týdne uzavřely smíšeně
- Americké akcie v pátek mírně oslabují
- Index DAX v závěru týdne oslabuje
- Pražská burza v závěru týdne zakončila na kladné nule
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v červenci podle předběžných dat na 61,8 b.
- Společnost Schlumberger vykázala za 2Q očištěný zisk na akcii v souladu s očekáváním
- S&P 500 v úvodu roste, reportovaly Netflix, American Express, 3M a další
- American Express reportoval za 2Q a zisk na akcii je opět nad očekáváním
- Americké futures kontrakty nepatrně posilují
- USA: Započatá výstavba v červenu dosáhla 1321 tis. při očekávání 1300 tis.