Americké akcie ztrácí, výsledky oznámily Intuit, Deckers Outdoor, Ross Stores a další
Index Dow Jones -0,78 % na 41531,79 b. S&P 500 -1 % na 5783,68 b. Nasdaq Composite -1,31 % na 18677,76 b.
Dnes před otevřením trhů americký prezident Donald Trump se na své sociální síti vyjádřil, že doporučí zavést cla na EU ve výši 50 % s údajnou platností o 1. června 2025. Také podle agentury Bloomberg pohrozil, že uvalí 25% clo na Apple (-2,56 %), pokud nebude vyrábět iPhony v USA.
V úvodu obchodování posilují nejvíce akcie softwarové společnosti Intuit (+8,2 %), která poskytuje finanční, účetní a daňové služby, oznámila výsledky hospodaření za 3Q fiskálního roku 2025. Třetí fiskální čtvrtletí je pro společnost díky daňové sezóně tradičně nejvýnosnějším obdobím, během něhož Intuit překonal očekávání analytiků ve výnosech, provozním zisku i očištěném zisku na akcii. Zároveň společnost navýšila svůj celoroční výhled v klíčových metrikách. Analytici výsledky tohoto klíčového kvartálu zhodnotili pozitivně.
Naopak nejvíce oslabují akcie výrobce běžeckých bot Deckers Outdoor (-22 %), který dnes reportoval za 4Q. Výhled na 1Q je z hlediska výnosů a zisku na akcii pod očekáváním trhu.
Ztrácí také akcie prodejce oblečení a domácích doplňků Ross Stores (-14 %). Výsledky za 1Q zastínil výhled na 2Q, který projektuje zisk na akcii pod očekávání analytiků.
Workday (-12 %) dnes také zaznamenává pokles, když softwarová HR firma oznámila výsledky za 1Q. Výnosy a předplatné byly navzdory makroekonomické situaci v souladu s očekáváním. Společnost také zvýšila roční výhled hrubé marže a zachovala výhled předplatného. „Výsledky hospodaření Workday za fiskální první čtvrtletí a komentáře společnosti naznačují, že je firma více odolná vůči nejistému ekonomickému prostředí, což odpovídá našim očekáváním vzhledem k zásadní povaze jejích produktů a většímu zaměření na velké podniky. To nám dodává důvěru, že růst dvanáctiměsíčního objemu nevyřízených předplatných zůstane stabilní ve středních desítkách procent, s potenciálem dalšího růstu,“ uvedli analytici z Bloomberg Intelligence.
Index S&P 500 -1 % na 5783,68 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
Utility | -0,3 % | Informační technologie | -1,6 % |
Nezbytná spotřeba | -0,3 % | Zbytná spotřeba | -1,3 % |
Reality | -0,3 % | Komunikační služby | -1,1 % |
Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
Intuit (INTU) | +8,2 % | Deckers Outdoor Corp (DECK) | -22 % |
Seagate Technology Holdings (STX) | +2,8 % | Ross Stores (ROST) | -14 % |
Enphase Energy (ENPH) | +1,5 % | Workday (WDAY) | -12 % |
Freeport-McMoRan (FCX) | +1,1 % | Copart (CPRT) | -10,0 % |
Constellation Energy Corp (CEG) | +1,0 % | Microchip Technology (MCHP) | -4,7 % |
Zdroj: Bloomberg
Petr Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Apple: Pohled analytiků na úvodní keynote z konference WWDC 2025
- Americké akcie v úvodu obchodování klesají
- Intuit za 3Q reportoval nad očekávání a navýšil roční výhled všech klíčových metrik
- Warren Buffett v 1Q pokračoval v prodeji bank, Bill Ackman otevřel novou pozici v Uberu
- Americké akcie výrazně posilují po dohodě mezi USA a Čínou o snížení cel
Nejnovější:
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci růstem o 0,78%.
- DAX uzavírá růstem, dařilo se automobilkám na pozadí obchodní dohody Japonska s USA
- Hasbro reportovalo solidní výsledky za 2Q, čistý zisk byl negativně ovlivněn jednorázovou položkou
- Index Dow Jones se pohybuje v zelených úrovních.
- Pražská burza posílila
- Americké indexy se obchodují smíšeně, výsledková sezóna pokračuje v plném proudu
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červenci dle předběžných dat na -14,7 b. při očekávání -15,0 b.
- USA: Prodeje existujících domů v červnu meziměsíčně poklesly o 2,7 % při očekávání poklesu o 0,7 %
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 18. červenci poklesly o 3169 tis. barelů
- Moody´s reportovalo výsledky za 2Q a zvýšilo výhled očištěného zisku na akcii