Americké akcie posilují, výsledky zveřejnily společnosti Bank of America a Johnson & Johnson
Index Dow Jones +0,42 % na 40696,17 b., S&P 500 +0,57 % na 5437,02 b., Nasdaq Composite +0,59 % na 16931,28 b.
Své hospodářské výsledky za 1Q 2025 zveřejnily další velké americké banky, Bank of America (+4,1 %) a Citigroup (+3,1 %). Bank of America vykázala 6% nárůst výnosů na 27,37 mld. USD, čímž překonala analytická očekávání ve výši 25,78 mld. USD. Tento růst byl podporován jak vyššími čistými úrokovými výnosy, tak i růstem neúrokových výnosů napříč všemi segmenty. Výsledky Citigroup pro vás připravujeme.
Výsledky hospodaření zveřejnila rovněž farmaceutická společnost Johnson & Johnson (-1,1 %). Očištěný zisk na akcii, i tržby, překonaly odhady analytiků. Společnost mírně snížila celoroční výhled očištěného zisku na akcii o 0,25 USD, kvůli akvizici firmy Intra-Cellular Therapies. Analytici přitom očekávali výraznější dopad na ziskovost, v souvislosti s hrozbou cel, které zvažuje administrativa Donalda Trumpa vůči farmaceutickému sektoru.
Akcie IT společnosti Hewlett Packard Enterprise (+7,0 %) výrazně posilují poté, co podle informací lidí obeznámených se situací aktivistický fond Elliott Investment Management vybudoval velkou pozici v hodnotě více než 1,5 mld. USD ve společnosti. Fond se údajně plánuje angažovat u této softwarové a síťové společnosti, aby jí pomohl zvýšit její hodnotu.
O 1,3 % oslabují akcie výrobce letadel Boeing poté, co Bloomberg s odvoláním na informované zdroje informoval, že Čína nařídila svým leteckým společnostem, aby nepřijímaly další dodávky letadel.
| Index S&P 500 +0,57 % na 5437,02 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
| Finanční sektor | +1,3 % | Zdravotní péče | -0,2 % |
| Energie | +1,1 % | Základní materiály | +0,1 % |
| Informační technologie | +0,8 % | Zbytná spotřeba | +0,2 % |
| Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
| Hewlett Packard Enterprise (HPE) | +7,0 % | Albemarle Corp (ALB) | -3,8 % |
| Netflix (NFLX) | +4,4 % | Molina Healthcare (MOH) | -2,9 % |
| Bank of America Corp (BAC) | +4,1 % | Dow (DOW) | -2,3 % |
| Super Micro Computer (SMCI) | +3,9 % | Bristol-Myers Squibb (BMY) | -2,1 % |
| Palantir Technologies (PLTR) | +3,8 % | Mid-America Apartment Communities (MAA) | -1,6 % |
Zdroj: Bloomberg
Michal Šnobl
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Wall Street otevírá v zeleném, pokračuje výsledková sezóna
- Bank of America reportovala výsledky, výnosy z obchodování překonaly odhady
- Index S&P 500 v úvodu obchodování klesá o 0,83 %, odstartovala výsledková sezóna
- Johnson & Johnson zveřejnil výsledky za 3Q a zároveň oznámil plány na odštěpení ortopedické divize
- Americké akciové indexy zahajují obchodovaní smíšeně, AutoZone zveřejnil výsledky
Nejnovější:
- Smíšený závěr v USA
- Americké indexy nadále klesají
- DAX neudržel v pátek zisky a zakončuje seanci poklesem
- Colt oznámil výsledky emise dluhopisů, celkem upsal 6 mld. Kč
- USA: Index spotřebitelské důvěy University of Michigan v listopadu dle předběžných dat na 50,3 b.
- Smíšený vývoj na pražské burze, index PX +0,35 %
- Wall Street otevírá v červeném, výsledková sezóna pokračuje
- Gen Digital: Evercore ISI zvyšuje cílovou cenu z 35 USD na 37 USD se stávajícím doporučením
- Americké futures kontrakty ztrácí
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-1,47 %), stříbro (+0,96 %) a ropa (+0,93 %)




