Puma najala bývalého CEO z Adidasu, situaci okomentovali zahraniční analytici
Společnost Puma včera jmenovala nového generálního ředitele Arthura Hoelda, který je bývalým CEO společnosti Adidas. Jmenování nového ředitele komentují analytici z Citi, RBC Capital Markets a Deutsche Bank.
Pohled analytiků
Dle analytiků ze Citi je jmenování nového generálního ředitele pozitivní. Dále zdůrazňují, že Arthur Hoeld hrál klíčovou roli při transformaci divize Adidas Originals, která dosáhla tržeb přes 7 miliard EUR.
„Ve společnosti Puma muselo dojít ke změnám kvůli nedávným chybám v exekuci strategie, ztrátám tržního podílu a slábnoucí síle značky,“ uvedl analytik Piral Dadhania z RBC Capital Markets. Dále dodal, že tato změna je pozitivním signálem, nicméně jakákoli změna strategie a obnovení růstu si vyžádá čas.
Analytik Adam Cochrane z Deutsche Bank se vyjádřil, že by se mohla nová strategická linie soustředit na přijetí nižší cenové pozice značky Puma. Nový CEO podle něj může poměrně rychle změnit fungování společnosti.
Akcie Puma
Akcie Puma (PUM) dnes oslabují o 1,18 % na 20,05 EUR.
Zdroj: Bloomberg
Petr Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Frankfurtská burza v úvodu mírně posiluje, Anta Sports Products získá 29% podíl v Pumě
- Frankfurtská burza úvodu mírně posiluje, Anta Sports Products údajně zvažuje převzetí Pumy
- Frankfurtská burza v úvodu týdne oslabila
- DAX posiluje, reportovaly BMW, Heidelberg Materials a Puma
- Frankfurtská burza zahajuje obchodní den mírným poklesem
Nejnovější:
- USA uzavírá obchodní den kladně
- Americké trhy pokračují v růstu
- Frankfurtská burza uzavřela týden v zelených číslech
- VIG: Valná hromada schválila dividendu 1,73 EUR na akcii
- Snižujeme doporučení na akcie Colt CZ z "akumulovat" na "redukovat", cílovou cenu 981 Kč potvrzujeme
- Pražská burza v závěru týdne ztrácela
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v květnu podle konečných dat na 44,8 b.
- Americké akcie míří k nejdelší sérii týdenních zisků od roku 2023
- Americké futures kontrakty rostou
- CSG: Deutsche Bank snižuje cílovou cenu na 30 EUR ze 34 EUR při stálém doporučením „buy“




