Gevorkyan pokračuje v realizaci akvizic v Evropě
Slovenská metalurgická společnost Gevorkyan zveřejnila tiskovou zprávu, ve které informovala, že spustila přesun byznysu od konkurenčních firem z Itálie na Slovensko.
Jak společnost Gevorkyan avizovala minulý rok, tak společnost spustila přesun byznysu od konkurenčních firem z Itálie na Slovensko. Předešlé investice do rozšíření kapacit, automatizace a digitalizace umožnili společnosti Gevorkyan úspěšně integrovat závody práškové metalurgie v Polsku a Švédsku.
Dle společnosti tyto akvizice představují významný milník v strategické expanzi společnosti a přinesou tržby 12-14 mil. EUR ročně. Cílem akvizice je další diverzifikace portfolia zákazníků a zabezpečení lokální technické a obchodní podpory v jižní Evropě.
Součástí této strategie jsou i nové kontrakty pro letecký průmysl a vývoj sofistikovaných součástek pro moderní 3D tiskárny.
„Integrace nových firem zachová dlouholeté vztahy s klienty. Naši partneři získávají po akvizici přístup k silnému produktovému vývoji společnosti GEVORKYAN, a.s., levnějším energiím a dostávají se pod značku globálního dodavatele pro celý svět. Jsme přesvědčení, že spojením našich silných stránek s lokálními profesionály dokážeme poskytnout zákazníkům ještě větší hodnotu,“ uvedl Artur Gevorkyan, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Gevorkyan.
Akcie Gevorkyan
Akcie metalurgické společnosti Gevorkyan (BAAGEVOR) včera na pražské burze uzavřely na 258,0 Kč, na RM-SYSTÉMu na 254,0 Kč.
Zdroj: Gevorkyan
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Pražská burza zahajuje týden nepatrným poklesem, Gevorkyan oznámil uzavření zakázky se skupinou CSG
- Pražská burza otevírá na záporné nule, Gevorkyan spouští dva projekty pro severoamerické klienty
- Dr. Kalliwoda Equity Research začala pokrývat společnost Gevorkyan, cílovou cenu stanovila na 321 Kč
- Gevorkyan očekává přínos z nových defense projektů na více než 60 % aktuálních tržeb
- Společnost Gevorkyan reportovala výsledky za 1H, tržby vzrostly o 11 % meziročně
Nejnovější:
- Frankfurtská burza zakončila úterní obchodování v červených číslech
- CSG oznámilo spuštění nové plnicí linky na dělostřeleckou munici na Slovensku
- Pražská burza rostla
- USA: Podnikové zásoby v září vzrostly o 0,2 %
- Zámoří v úvodu obchodování mírně klesá
- USA: PMI ve výrobě dosáhl v prosinci dle předběžných dat 51,8 b. při očekávání 52 b.
- Kraft Heinz mění generálního ředitele, od 1. ledna nastoupí bývalý CEO společnosti Kellanova
- PayPal požádal o bankovní licenci v USA (+pohled analytiků)
- Americké futures kontrakty mírně oslabují
- USA: Maloobchodní tržby v říjnu podle předběžných dat meziměsíčně stagnovaly




