Apple během následujících čtyř let investuje více než 500 miliard dolarů v USA
Americká technologická společnost Apple oznámila, že v následujících čtyřech letech v USA investuje a vynaloží více než 500 miliard dolarů, včetně plánů na výstavbu nové výrobní továrny, zdvojnásobení fondu pro pokročilé výrobní technologie a najmutí 20 000 lidí.
„Jsme optimisté ohledně budoucnosti americké inovace a jsme hrdí na to, že můžeme pokračovat v budování našich dlouhodobých investic v USA s tímto závazkem ve výši 500 miliard dolarů pro budoucnost naší země,“ uvedl v prohlášení generální ředitel Applu, Tim Cook.
Oznámení Applu přišlo jen pár dní poté, co prezident Donald Trump uvedl, že Cook mu slíbil investice v hodnotě stovek milionů dolarů do USA a že výroba technologického giganta se přesune z Mexika do USA. Existuje riziko, že Apple by mohl patřit mezi společnosti negativně ovlivněné novými obchodními napětími mezi USA a Čínou během druhého Trumpova funkčního období. Trumpova administrativa tento měsíc uvalila 10% clo na všechny čínské výrobky.
Akcie Apple
Akcie Apple (AAPL) v předburzovní fázi obchodování oslabují o 0,7 % na 243,83 USD. Akcie Applu lze rovněž obchodovat na RM-SYSTÉMu pod tickerem BAAAAPL, kde se naposledy zobchodovaly za 5 888 Kč.
Zdroj: Apple, Bloomberg, Yahoo Finance
Michal Šnobl
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Warren Buffett v 1Q pokračoval v prodeji bank, Bill Ackman otevřel novou pozici v Uberu
- Americké akcie výrazně posilují po dohodě mezi USA a Čínou o snížení cel
- Apple reportoval za 2Q slabší tržby v Číně a varoval před dopady cel
- Americké akcie rostou, reportovaly Tesla, Philip Morris International, AT&T, Thermo Fisher a další
- Americké akcie v úvodu obchodování rostou, USA dočasně vyjmuly elektroniku z celních opatření
Nejnovější:
- S&P 500 uzavírá na červené nule
- Americké trhy oscilují kolem otevíracích hodnot
- Colt CZ: konferenční hovor s managementem
- Frankfurtská burza ve čtvrtek oslabila
- Pražská burza klesala
- USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v květnu dosáhl -3 b. při očekávání -5 b.
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 16. květnu vzrostly o 120 mld. kubických stop při očekávání 119 mld.
- Americké akcie rostou, reportovaly Zoom, Analog Devices, Williams Sonoma
- USA: Prodeje existujících domů v dubnu meziměsíčně klesly o 0,5 % na 4 mil. při očekávání +2 %
- USA: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v květnu dle předběžných dat na 52,3 b.