Zalando hodlá předložit veřejnou nabídku na nákup společnosti About You
Německá E-commerce společnost Zalando hodlá předložit veřejnou nabídku na nákup konkurenta About You. Zalando zveřejnilo výhled spojené společnosti do roku 2028. Nabídka by měla být ve výši 6,5 EUR za akcii.
Společnosti Zalando a About You uzavírají definitivní dohodu o podnikovém spojení, na jejímž základě společnost Zalando hodlá předložit nabídku ve výši 6,5 EUR za akcii. Představenstvo a dozorčí rada společnosti About You podporují toto převzetí a v případě dokončení budou členové představenstva společnosti About You pokračovat ve své práci v rámci sloučené skupiny. Očekává se, že transakce bude dokončena v létě 2025, pokud budou získány příslušné souhlasy regulačních orgánů.
Výhled společnosti
Zalando očekává, že kombinovaný růst hrubé hodnoty zboží a tržeb bude 5 až 10 % ročně do roku 2028 a očekává očištěnou marži zisku EBIT spojené společnosti ve výši 6 až 8 % v roce 2028.
Komentář Co-CEO
„V oblasti B2C můžeme zákazníkům a značkám nabídnout odlišné a bohaté nákupní zážitky. V oblasti B2B vytvoříme spojením našich doplňkových softwarových možností, Tradebyte a SCAYLE, ještě pokročilejší operační systém elektronického obchodování, který umožní značkám a maloobchodníkům řídit jejich vícekanálové podnikání v Evropě i mimo ni,“ uvedl spoluzakladatel a Co-CEO společnosti Zalando Robert Gentz.
Analytický komentář
Analytička Monique Pollard ze Citi očekává negativní reakci akcií na tuto zprávu. Dodává, že nákladové synergie jsou dlouhodobé a neočekává plné dosažení před rokem 2028.
Akcie Zalando a About You
Akcie Zalando (ZAL) klesají o 4,21 % na 32,96 EUR, naopak akcie About You (YOU) posilují o 64,87 % na 6,43 EUR.
Vývoj akcie Zalando
Zdroj: Zalando, Bloomberg
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Německé akcie na začátku týdne mírně oslabily
- Frankfurtská burza roste, akcie Zalando po výsledcích klesají až o 18 %, nejvíce od roku 2018
- Frankfurt v úvodu ztrácí, regulátor vyšetřuje Zalando kvůli podezření z porušení účetních pravidel
- Shrnutí kvartálních výsledků z indexu DAX
- Německé akcie v pátek odepsaly 0,6 %
Nejnovější:
- Frankfurtská burza uzavřela úterní obchodování v zelených číslech
- Pražská burza překonala hranici 2800 bodů
- USA: Spotřebitelská důvěra podle Conference Board v srpnu klesla na 89,4 b. při očekávání 90,2 b.
- USA: Prodeje nových domů v červenci dosáhly 607 tis. při očekávání 620 tis.
- USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v srpnu na 4 b. při očekávání 7 b.
- Wall Street v úvodu úterní seance posiluje, výsledky Dick’s Sporting Goods zaostaly za odhady
- USA: Index cen domů FHFA v červnu meziměsíčně stagnoval při očekávání růstu o 0,2 %
- Americké futures kontrakty indikují otevření trhů v zelených číslech
- Vývoj cen komodit: Ropa (-2,91 %), pšenice (-1,93 %), zemní plyn (-1,09 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,66






