Komerční banka oznámila znovuzvolení Jana Juchelky členem představenstva
Jan Juchelka
Jan Juchelka byl znovuzvolen členem představenstva Komerční banky s účinností od 5. srpna 2025. Juchelka pracuje ve skupině Komerční banky od roku 1999. V roce 2012 odešel do Société Générale, kde působil na pozici Managing Director, Head of Coverage se zodpovědností za korporátní klientelu v regionu střední a východní Evropy, Středního východu a Afriky. V roce 2017 ho představenstvo KB zvolilo předsedou představenstva a generálním ředitelem Komerční banky.
Vyjádření Jana Juchelky
„Vážím si podpory dozorčí rady KB a přijímám to s odpovědností a pokorou. Těší mě, že společně s kolegy a kolegyněmi budeme moct plynule pokračovat v transformaci jedné z největších českých bank. Na jaře 2023 jsme odstartovali novou éru bankovnictví a dnes, po roce a půl, brzy přivítáme miliontého klienta v aplikaci KB+. Převod retailových klientů chceme dokončit v první polovině příštího roku. Zároveň v korporátní části banky již intenzivně pracujeme na vývoji aplikace KB+ Business, která přinese novou éru bankovnictví i firemním klientům. Tyto milníky a mnoho dalšího jen dokazují, že Komerční banka je univerzální, moderní a udržitelnou bankou, která přispívá k rozvoji Česka,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Komerční banky Jan Juchelka.
Akcie Komerční banky
Akcie Komerční banka (BAAKOMB) se dnes na pražské burze obchodují za 836 Kč. Pod stejným tickerem se na RM-SYSTÉMu obchodují za 837 Kč.
Zdroj: Komerční banka, Bloomberg
Petr Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Zámořské indexy uzavřely s výraznými ztrátami
- Wall Street krvácí, Nasdaq -3,5 %
- Německé akcie na konci týden oslabily
- Pražská burza ztrácela se sentimentem
- Dividenda Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
- Americké akcie zahajují páteční obchodování poklesem
- Lululemon zveřejnil výsledky za 1Q a výrazně snížil celoroční výhled
- Americké futures kontrakty se vyvíjejí smíšeně, Nasdaq 100 futures -1,17 %
- USA: Změna počtu pracovních míst mimo zemědělství v květnu na 172 tis. při očekávání 88 tis.
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-1,47 %), měď (-1,37 %), stříbro (-1,08 %)





