Frankfurtská burza opět ztrácí
Index DAX ztratil 0,29 % na 19004,78 b.
Německý index DAX opět ztrácí. Německé akcie v úvodu obchodního dne mírně rostly a však v průběhu dne se index obrátil a uzavřel na 19004 b. se ztrátou 0,29 %. Nejsilnějšími společnostmi byly Brenntag SE, která si připsala 1,92 %, Siemens Healthineers AG s růstem 0,73 % a QIAGEN NV, která si polepšila o 0,5 %.
Na opačném konci spektra jsou společnosti Dr Ing hc F Porsche (-4,52 %), Bayer AG (-3,03 %) a Mercedes-Benz group (-1,85 %).
Celkově se dařilo sektorům s komunikačními a informačními technologiemi, které si připisují 0,28 % a 0,26 %.
SXXP
Na červené nule dnes zavírá evropský index SXXP, který zaznamenal pokles 0,02 %. Mezi silné tituly patřila společnost Sage Group PLC/The (+17,87 %), která dnes oznámila dobré výsledky. Uveřejnila tržby ve výši 2,33 mld. GBP, meziroční růst provozního zisku o 43 % a zisk před zdaněním meziročně navýšený o 51 %.
Společnost Zealand Pharma připsala 5,34 %. Dařilo se i společnosti LPP, připsala 5,14 %.
Naopak nedařilo se dnes společnostem Vistry group PLC, která ztrácí -5,44 % a B&M European Value Retail SA, která ztratila -4,6 %.
Index DAX -0,29 % na 19004,78 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
Brenntag (BNR) | +1,9 % | Dr Ing hc F Porsche AG (P911) | -4,5 % |
Siemens Healthineers (SHL) | +0,7 % | Bayer (BAYN) | -3,0 % |
Qiagen (QIA) | +0,5 % | Mercedes-Benz Group AG (MBG) | -1,9 % |
Airbus (AIR) | +0,5 % | Porsche Automobil Holding (PAH3) | -1,8 % |
Zdroj: Bloomberg
Filip Horečka
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Americké trhy klesají
- Frankfurtská burza v úterý posílila
- Pražská burza posílila díky rakouským finančním emisím
- Americké akcie v úvodu mírně posilují, farmaceutická Eli Lilly zveřejnila výhled tržeb pro rok 2025
- Photon Energy expanduje v Jižní Africe s projektem 250 MW elektrárny
- Zámořské futures kontrakty mírně rostou
- USA: Index výrobních cen v prosinci meziročně vzrostl o 3,3 % při očekávání 3,5 %
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-3,3 %), kukuřice (-0,42 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 24,63
- USA: Optimismus malých firem NFIB v prosinci na 105,1 b. při očekávání 102,1 b.