Prabos v rámci prezentace ke START Day zveřejnil výsledky hospodaření za 9M a potvrdil výhled
Prabos za 9M 2023 dosáhl tržeb 263,3 mil. Kč, za celý rok 2024 pak očekává stále tržby ve výši 343,46 mil. Kč.
Zdroj: Prabos
V rámci prezentace pro investory ke START Day pražské burzy společnost Prabos zveřejnila výsledky hospodaření za 9M.
Výsledky za 9M 2024 (Zdroj: Prabos)
Výhled pro rok 2024 společnost potvrdila. Na úrovni tržeb očekává 343,46 mil. Kč. Provozní zisk EBITDA by měl činil 44,2 mil. Kč při EBITDA marži 12,87 %. Čistý zisk Prabos projektuje ve výši 21,22 mil. Kč. Ve slovním komentáři pak zástupkyně společnosti Lada Petrásková-Manová uvedla, že čistý zisk by mohl dosáhnout přibliřně 25 mil. Kč.
Společnost informovala o novém kontraktu na polobotky pro Ministerstvo obrany v objemu 72 mil. Kč do roku 2028 a investici do vysekávacího stroje za 3,9 mil. Kč.
Prabos zaznamenal růst v e-shopovém prodeji outdoorové obuvi o 25 % při stagnaci v sektoru pracovní obuvi. Petrásková-Manová uvedla, že největším zákazníkem společnosti zůstává Škoda Auto a že si je společnost vědoma situace koncernu Volkswagen.
Akcie Prabos
Akcie společnosti Prabos (BAAPRAPM) byly na pražské burze naposledy zobchodovány za 270 Kč, na RM-SYSTÉMu pak za 260 Kč.
Zdroj: Prabos
Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Prabos plus v rámci START Day zveřejnil výsledky za 1Q a roční výhled
- Představenstvo Prabos svolává valnou hromadu a navrhuje vyplatit dividendu 3,1 Kč na akcii
- Tržby Prabos plus v roce 2024 meziročně mírně klesly, avšak překonaly výhled společnosti
- Prabos po zjištěních o prodeji své obuvi v Rusku zveřejnil prohlášení a provádí interní audit
- Boty Prabos se i po začátku války prodávají v Rusku, uvádí Seznam Zprávy
Nejnovější:
- Indexům se nakonec vzpamatovat nepovedlo
- Indexy mírně oslabují, závěr týdne v napjatém duchu
- Frankfurtská burza uzavírá páteční seanci poklesem
- Americké indexy oslabují po Trumpově eskalaci obchodní války
- Pražská burza v závěru týdne odepisovala
- Americké futures kontrakty indikují open v červeném
- Německo: Běžný účet platební bilance v květnu dosáhl přebytku 9,6 mld. EUR
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+2,84 %), měď (-1,58 %) a ropa (+1,13 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,67
- Důležitá změna týkající se zpracování investičních pokynů na americkému trhu dne 18. 7.