Konferenční hovor Komerční banky k výsledkům za 3Q 2024: management čeká silný růst v příštím roce
Management Komerční banky se na konferenčním hovoru detailněji vyjádřil k výhledu na rok 2025. Čeká výrazný růst výnosů.
Management Komerční banky se na konferenčním hovoru k výsledkům za 3Q 2024 vyjádřil k výhledu na rok 2025. Očekává, že výnosy v příštím roce meziročně vzrostou o vyšší jednociferné procento, zatímco provozní náklady by měly meziročně zůstat na podobné úrovni či se dokonce snížit.
Banka by totiž měla těžit z digitalizace (nárůst prodejů prostřednictvím digitálních kanálů). V té souvislosti také managment počítá s nárustem klientů. Dále počítá s vyššími prodeji z křížového prodeje (podílové fondy, pojištění, správa majetku), které by měly táhnout růst výnosů z poplatků.
Na straně nákladů by pak měla Komerční banka těžit z nižšího počtu poboček a zaměstnanců a také z výrazně nižšího odvodu do fondu pro řešení krize.
Management dále uvedl, že není příliš pravděpodobné, že by i v následujících letech držel dividendový výplatní poměr na úrovni 100 %. Na druhé straně však nepředpokládá, že by z čistého zisku roku 2025 vyplatil méně než 60 %. Výši výplatního poměru (pro dividendu vyplacenou v roce 2026) bude detailněji komentovat s výsledky za 4Q 2024.
Karel Nedvěd, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- KB: Agentura Fitch povrdila rating krytého dluhopisu na stupni „AAA“ se stabilním výhledem
- Komerční banka: Citi snižuje cílovou cenu z 1126 Kč na 1023 Kč se stávajícím doporučením
- Komerční banka: Dozorčí rada opětovně zvolila Miroslava Hiršla členem představenstva
- Komerční banka oznámila určení vnitřního minimálního požadavku na kapitál a způsobilé závazky
- Komerční banka: Oddo BHF snižuje cílovou cenu na 1100 Kč s novým doporučením „neutral“
Nejnovější:
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
- Americké indexy mírně posilují
- Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
- Wall Street otevírá pátek v červeném
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)





