Uchazeč o výstavbu nových jaderných bloků napadá rozhodnutí společnosti ČEZ
Americký Westinghouse podal odvolání k ÚOHS v souvislosti s výběrem korejské společnosti KHNP v jaderném tendru.
Americká společnosti Westinghouse podala odvolání k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vůči rozhodnutí společnosti ČEZ, která za preferovaného uchazeče tendru na výstavbu jaderných bloků vybrala korejskou společnost KHNP.
„Společnost KHNP nevlastní výchozí technologii ani nemá právo ji sublicencovat třetí straně bez souhlasu společnosti Westinghouse,“ uvedla americká firma.
Mluvčí ČEZu Ladislav Kříž se vyjádřil, že na stavbu nových jaderných bloků v Dukovanech má bezpečnostní výjimku a neúspěšní uchazeči proto nemohou napadnout průběh řízení u ÚOHS.
Akcie ČEZ
Akcie ČEZ (BAACEZ) na pražské burze oslabují o 0,51 % na 880,5 Kč za akcii, na RM-SYSTÉMu se obchodují za 882 Kč.
Zdroj: HN
Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- US indexy uzavírají níže
- Americké indexy mírně oslabují
- DAX zakončil týden v zeleném
- USA: Podnikové zásoby v červnu stagnovaly při očekávání 0,1% růstu
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v srpnu podle předběžných dat na 51 b.
- Pražská burza v závěru týdne mírně posílila
- US akcie se drží v úvodu páteční seance blízko maxim, Reddit vstupuje do indexu S&P 500
- Zámořské futures kontrakty oscilují kolem nuly
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,2
- Vývoj cen komodit: Pšenice (+1,72 %), zemní plyn (+1,65 %), kukuřice (+1,11 %)




