Continental uvažuje o odštěpení své divize automobilové elekroniky
Německý výrobce pneumatik Continental oznámil záměr odštěpení ztrátové elektro-automobilové divize.
Společnost Continental zvažuje odštěpení své ztrátové divize zabývající se automobilovou elektronikou, která zahrnuje 100 tis. zaměstnanců.
Celá oddělená jednotka by poté dle prohlášení byla kotována na frankfurtské burze.
Rozhodnutí představenstva o odštěpení divize by mělo přijít ve 4Q. Potřebné kroky k implementaci budou připravovány souběžně.
Po projednání představenstva a dozorčí rady by případné odštěpení mohlo být předloženo ke schválení na valné hromadě v květnu 2025. V případě, že se spin-off schválí, společnost bude cílovat finalizaci odštěpení na konec roku 2025.
Akcie Continental
Akcie Continental (CON) odepisují 1,60 % na 52,92 EUR.
Zdroj: Bloomberg
Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Americké indexy mírně rostou
- Německé akcie uprostřed týdne stagnovaly
- Pražská burza pokračovala v růstu
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 12. červnu klesly o 8 263 tis. barelů
- USA: Pokračující prodeje domů v květnu meziměsíčně vzrostly o 3,8 % při očekávání 0,9 %
- USA: Podnikové zásoby v dubnu meziměsíčně vzrostly o 0,5 % v souladu s očekáváním
- Americké akciové indexy před rozhodnutím Fedu mírně rostou
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- USA: Maloobchodní tržby v květnu podle předběžných dat meziměsíčně vzrostly o 0,9 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,84




