Komerční banka je na cestě stát se 100% vlastníkem společnosti SGEF CR
Komerční banka včera podepsala memorandum o odkupu zbývajícího 49,9% podílu ve společnosti SGEF CR.
Komerční banka podepsala 18. července 2024 nezávazné Memorandum o porozumění se společností Société Générale Equipment Finance, S.A. (SGEF SA) a mateřskou společností Société Générale, S.A. (SG SA), jehož cílem je odkoupit od SGEF SA zbývající podíl ve výši 49,9 % v SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (SGEF CR).
Tento krok navazuje na již dříve podepsané memorandum o porozumění mezi Société Générale a BPCE, které bylo oznámeno v dubnu tohoto roku. Nabytí zbývajícího podílu ve společnosti SGEF CR Komerční bankou, která již vlastní 50,1% podíl ve společnosti SGEF CR, tak uzavře celou transakci.
„Přistupujeme k tomuto kroku jako dosavadní majoritní akcionář SGEF CR. Dokoupení zbývajícího podílu je pro Komerční banku logickým a strategickým krokem, který má za cíl ještě více prohloubit naši dlouhodobou a úspěšnou spolupráci na trhu financování firemních investic.“, uvedl Jan Juchelka, předseda představenstva Komerční banky.
Akcie Komerční banky (BAAKOMB) včera na pražské burze uzavřely na 805,5 Kč, na RM-SYSTÉMu pak na 804 Kč.
Zdroj: Komerční banka
Olga Švepešová Blaťáková
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Komerční banka za 2Q 2026 reportovala čistý zisk 4,5 mld. Kč
- Projekce hospodaření Komerční banky za 2Q 2026
- Komerční banka: Trigon Dom Maklerski snižuje cílovou cenu na 1 070 Kč při stálém doporučení „Hold“
- Komerční banka: Moody's potvrdila dlouhodobý depozitní rating na úrovni A1 a stabilní výhled
- Komerční banka: UBS zvyšuje cílovou cenu na 1300 Kč při zachování doporučení „buy“
Nejnovější:
- S&P 500 připsal 0,69 %
- Wall Street v plusu, pokračují nebývalé skoky gigantů
- Frankfurtská burza uzavřela týden nepatrným růstem
- Pražská burza v závěru týdne rostla
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v červenci podle konečných dat na 55,2 b.
- Polovodičové společnosti v úvodu pátečního obchodování táhnou Wall Street vzhůru
- AbbVie zveřejnila výsledky za 2Q a mírně snížila výhled zisku kvůli akvizici Apogee Therapeutics
- Americké futures kontrakty posilují
- Chevron zveřejnil očištěný zisk na akcii za 2Q nad odhady
- USA: Index nákladů práce v 2Q vzrostl o 0,9 % při očekávání 0,8 %




