Airbus snížil výhled na tento rok
Výrobce letadel Airbus snížil výhled zisku a počtu dodaných letadel pro tento rok z důvodu stálých problémů s dodavatelským řetězcem.
Evropský výrobce letadel Airbus dnes snížil výhled ukazatele ziskovosti EBIT na tento rok z původních 7 mld. EUR na 5,5 mld. EUR. Analytici očekávali 6,79 mld. EUR. Volný tok peněz očištěný o financování zákazníků má pak dosáhnout 3,5 mld. EUR, kdy analytici očekávali 4,13 mld. EUR. Společnost očekává, že za tento rok dodá 770 letadel, místo předchozích 800. Analytici očekávali 804,38 letadel.
Analytik Ken Herbert z RBC uvedl, že ačkoliv jisté problémy s dodavatelským řetězcem se očekávaly, tak stále zůstávají frustrací pro investory. I nadále vidí dlouhodobý výhled volného toku peněz jako atraktivní pozitivum, které ale momentálně není příliš platné.
Analytik Charles Armitage ze Citi vnímá aktualizovaný výhled jako zklamání. Analytik snížil své odhady na roky 2024 až 2027 o 12 až 19 %. Uvedl pak, že poptávka je stále silná a v moment, kdy ji produkce dožene v roce 2028 budou odhady beze změny. Armitage dodal, že vesmírný program je nadále problematický.
Akcie Airbus (AIR) na frankfurtské burze dnes odepisují 12,35 % na 130,48 EUR.
Zdroj: Bloomberg
Aleš Mendl
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Frankfurtská burza v úvodu týdne oslabila
- Frankfurtská burza v úvodu posiluje, výsledky reportoval Adidas, Deutsche Bank a Airbus
- Frankfurtská burza zahajuje obchodování růstem, Beiersdorf vykázal organické tržby pod odhady
- Frankfurtská burza zakončila čtvrteční seanci poklesem
- Frankfurtská burza otevírá seanci v záporném teritoriu
Nejnovější:
- USA trhy rostou
- DAX uzavřel téměř beze změny, posilovaly chemické tituly BASF a Brenntag
- Dividenda ČEZ v roce 2026 a příštím roce (+komentář analytika)
- Pražská burza zahájila týden poklesem
- USA: Prodeje existujících domů v dubnu vzrostly o 0,2 % na 4,02 mil. při očekávání růstu o 2 %
- Wall Street otevírá mírným růstem
- Makroekonomický výhled na tento týden: Index CPI (ČR, Německo, USA), index PPI (USA)
- Erste: Oddo BHF zvyšuje cílovou cenu akcií na 110,26 EUR a zachovává doporučení na „Neutral“
- Gen Digital zveřejnil výsledky za 4Q, výnosy za celý fiskální rok poprvé překonaly 5 mld. USD
- Firemní výsledky pro tento týden: ČEZ, Siemens, Applied Materials, Cisco Systems, Bayer,..




