Akcie zbrojařů ztrácí před summitem o Ukrajině, Rheinmetall převezme pracovníky Continentalu
Akcie zbrojařských společností ztrácí před víkendovým summitem o Ukrajině, který se bude konat ve Švýcarsku. Rheinmetall také oznámil převzetí pracovníků výrobce autodílů Continental.
Summit o Ukrajině
Akcie evropských zbrojařů jako Rheinmettal, Kongsberg nebo Leonardo a dalších ztrácí před víkendovým summitem o Ukrajině ve Švýcarsku, uvádí agentura Bloomberg. Rheinmettal v jednu chvíli ztrácel až 9,1 %.
Ve Švýcarsku se sejdou zástupci přes 90 zemí a organizací. Čínští diplomaté se summitu nezúčastní, uvádí agentura Reuters s tím, že podle zdroj seznámených se situacích chce navrhnout svůj vlastní „mírový plán“.
Rheinmetall převezme pracovníky Continentalu
Rheinmetall dnes zároveň oznámil, že převezme část pracovníků výrobce autodílů Continental, který prochází transformací.
„Jen v tomto fiskálním roce Rheinmetall očekává meziroční růst tržeb až o 40 %, což v dlouhém období klade velké personální požadavky,“ uvedl Rheinmetall v tiskové zprávě.
Celkový počet dotčených pracovníků není uveden, společnosti zmiňují pouze příklad přesunu až 100 lidí ze závodu Continentalu v Gifhornu do závodu Rheinmetallu v Unterlüssu. Jedná se o třetí podobnou spolupráci Continentalu.
Vývoj akcií
Akcie Rheinmetallu (RHM) ztrácí 3,6 % na 487,6 EUR. Continental (CON) odepisuje 1,4 % na 57,84 EUR. Akcie Renk (R3NK) ztrácí 5,3 % na 23,02 EUR.
Akcie Kongsberg se pod tickerem KOZ obchodují také ve Frankfurtu, kde ztrácí 4,9 % na 77 EUR. Akcie Leonardo (FMNB) ve Frankfurtu odepisují 3,1 % na 21,54 EUR, Saab (SDV1) o 0,1 % na 21,9 EUR, Dassault Aviation (DAU0) o 0,4 % na 183,5 EUR a Thales (CSF) o 4,8 % na 152,8 EUR.
Zdroj: Bloomberg, Reuters
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- DAX otevírá týden v červeném, významněji posiluje pouze Rheinmentall
- Německé akcie v úvodu oscilují kolem nuly, analytik DZ Bank snížil doporučení pro Siemens Energy
- DAX mírně ztrácí, Deutsche Bank zvýšila doporučení pro Rheinmetall
- Continental ve 3Q reportoval o 36 % vyšší očištěný zisk EBIT i přes menší pokles tržeb
- Německé akcie v úvodu rostou
Nejnovější:
- Zámořské indexy uzavřely v zeleném
- Wall Street září, S&P500 zpět nad hladinou 6000 bodů
- Frankfurtská burza dnes rostla
- Burza v závěru týdne slušně posilovala
- Americké akcie v úvodu posilují, Intel roste po spekulacích ohledně akvizice celé společnosti
- Finanční společnost State Street oznámila výsledky za 4Q, výhled analytiky nepotěšil
- USA: Průmyslová produkce meziměsíčně v prosinci vzrostla o 0,9 % při očekávaní růstu o 0,3 %
- Společnost Schlumberger reportovala za 4Q a celý rok 2024, ve kterém zaznamenala růst tržeb o 10 %
- Americké futures kontrakty indikují otevření trhů v zelených číslech
- USA: Započatá výstavba v prosinci dosáhla 1499 tis. při očekávání 1327 tis.