Footshop zveřejnil výroční zprávu za rok 2023 a náhled hospodaření za 1Q
Prodejce streetwearové obuvi, oblečení a módních doplňků Footshop uveřejnil 30. 4. výroční zprávu za rok 2023. Společnost potvrdila čísla z předběžných výsledků i výhled.
Výsledky za 2023
Společnost Footshop uveřejnila výroční finanční zprávu za rok 2023, která potvrzuje údaje o hospodaření z předběžných výsledků.
Z předloňské ztráty se provozní zisk přehoupl do kladných čísel a dosáhl 10,16 mil. Kč. Jako příčiny růstu ziskovosti společnost uvádí kromě růstu tržeb o 39 mil. Kč také snížené mzdové náklady (-14,5 mil. Kč). Náklady na marketing a propagaci se naopak zvedly o 21,25 mil. Kč.
Footshop uvádí, že čistý finanční dluh na konci roku činil 121,56 mil. Kč.
Vývoj v 1Q 2024
Společnost dle reportu zaznamenala příznivý začátek roku 2024, kdy se podařilo Footshopu navýšit nekonsolidované tržby meziročně o více než 20 %. Produktová marže by měla být v meziročním srovnání o 6 procentních bodů výše.
Výhled
Společnost potvrdila výhled na rok 2024, který projektuje meziroční růst tržeb na rozmezí 1150 až 1200 mil. Kč. Zisk EBITDA predikuje Footshop v rozmezí 73 až 83 mil. Kč, což by reprezentovalo 30 až 36% meziroční růst.
Akcionářská struktura
Ve zprávě Footshop je uvedena akcionářská struktura ke konci roku 2023. Dle CDCP společnost měla 516 akcionářů, přičemž největší podíl držel Peter Hajduček s 31,16 %.
Segmentace a aktuální trendy
Footshop generuje tržby v následujích segmentech.
Ve výroční zprávě se objevuje také popis trhu s obuví a hlavních trendů, které ovlivňují obuvnický průmysl.
Akcie a warranty Footshop
Akcie Footshop (BABWOOSP) dnes na pražské burze posilují o 4,17 % na 75 Kč.
Warranty Footshop 110 (CZ0170000074) se naposledy zobchodovaly za 13,00 Kč.
Warranty Footshop 120 (CZ0170000082) se naposledy zobchodovaly za 16,70 Kč.
Warranty Footshop 130 (CZ0170000090) se naposledy zobchodovaly za 25,70 Kč.
Pokud akcie na trhu dosáhne těchto jednotlivých cenových úrovní, mohou držitelé své warranty konvertovat na akcie. V praxi to znamená, že pokud dojde k uplatnění warrantů, budou stávající akcionáři naředěni.
Footshop má také druhou třídu konvertibilních sponzorských akcií, které nejsou veřejně obchodované.
Představení společnosti
Podrobné vysvětlení podnikání Footshopu naleznete v našem představení společnosti: Streetwearový prodejce Footshop vstoupil skrze SPAC na burzu: Představení společnosti.
Zdroj: Footshop
Marek Chudoba, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Manažerské obchody: V červnu byl aktivní management Monety, Footshopu a Kofoly
- Manažerské obchody: V květnu byl aktivní management Monety, Kofoly, Coltu a Footshopu
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně ztrácí, Footshop roste po zveřejnění výsledků za 1Q.
- Footshop v 1Q vykázal silný meziroční růst ve všech finančních ukazatelích a zvýšil výhled
- Footshop aktualizoval dlouhodobý výhled, v roce 2029 projektuje tržby v rozmezí 2,6-3,0 mld. Kč
Nejnovější:
- Zámoří uzavřelo v kladných číslech
- Wall Street míří k novým maximům
- Frankfurtská burza ve čtvrtek mírně oslabila
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 4. červenci vzrostly o 53 mld. kubických stop při očekávání 62 mld.
- Moneta: Wood & Company zvyšuje cílovou cenu z 116 Kč na 149,4 Kč při stávajícím doporučení "hold"
- Komerční banka: Wood & Company zvyšuje cílovou cenu z 959 Kč na 1108 Kč při novém doporučení "hold"
- Pražská burza pokračovala v růstovém módu
- Americké akciové indexy zahajují obchodování smíšeně, akcie Delta po výsledcích rostou o 13 %
- Potravinářská společnost Conagra Brands ve 4Q mírně zaostala za očekáváním, výhled zisku zklamal trh
- Americké futures kontrakty mírně oslabují