Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil Colt CZ Group převzít výrobce střeliva Sellier & Bellot
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil ve zjednodušeném řízení spojení soutěžitelů Colt CZ Group a Sellier & Bellot.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil Colt CZ Group akvizici výrobce munice Sellier & Bellot. Spojení podle zjištění Úřadu nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.
O akvizici výrobce střeliva jsme již informovali v prosinci minulého roku. Akvizici pak spolu s výsledky hospodaření okomentoval náš analytik.
„Akvizice podléhá schválení ze strany regulatorních orgánů z různých zemí. Colt v současnosti získává povolení od českého antimonopolního úřadu. Management Coltu už v březnu při oznámení výsledků hospodaření za loňský rok zmínil, že několik schválení již bylo získáno. Společnost očekává dokončení transakce do konce letošního prvního pololetí. Zpráva je neutrální,“ dodává analytik Fio banky Jan Raška.
Akcie Colt CZ Group (BAACZGCE) na pražské burze klesají o 0,32 % na 618 Kč. Na RM-SYSTÉMu bez pohybu na 621 Kč.
Zdroj: Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
Aleš Mendl
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Colt CZ: konferenční hovor s managementem
- Pražská burza v úvodu posiluje, Colt reportoval výsledky a Moneta na BCPP bez nároku na dividendu
- Colt CZ Group: výsledky hospodaření za 3Q 2025 (+komentář analytika)
- Colt CZ Group: odhady hospodaření za 3Q 2025
- Colt oznámil výsledky emise dluhopisů, celkem upsal 6 mld. Kč
Nejnovější:
- Frankfurtská burza dnes mírně posílila, Deutsche Boerse vede jednání o převzetí Allfunds Group
- ČNB doporučuje přísnější limity pro investiční hypotéky, proticyklická kapitálová rezerva se nemění
- Pražská burza klesala
- Americké futures kolem nuly, avšak dnes se z důvodu státního svátku neobchoduje
- Morgan Stanley byla uložena pokuta ve výši 101 milionů EUR kvůli neplacení daní z dividend
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+0,49 %), měď (-0,49 %), ropa (+0,46 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,15
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v listopadu podle konečných dat na -14,2 b.
- VIG: UBS zvyšuje cílovou cenu z 51 na 58 EUR s doporučením „buy“
- Společnost Doosan Škoda Power získala zakázku na modernizaci 6. bloku Elektrárny Opatovice




