Obchodování v zámoří je v zeleném teritoriu
Index Dow Jones +0.9 % na 33973.86 b. S&P 500 +0.94 % na 4368.55 b. Nasdaq Composite +0.96 % na 13536.56 b.
Obchodování v zámoří provází dobrá nálada. Téměř dvě třetiny obchodovaných společností připisuje zisk. Pozitivní nálada panuje na začátku obchodního týdne, ve kterém budou reportovat své výsledky významné společnosti. Jejich přehled jsme pro Vás připravili zde. Trh roste napříč sektory. Nejlépe se daří komunikacím a zbytné spotřebě. Nejnižší zisky připisuje finanční sektor a informační technologie.
Akcie společnosti Pfizer Inc. posilují o 4,84 %. Korigují tak ztrátu z pátečního obchodování, kdy společnost oznámila snížení odhadu tržeb pro rok 2023. Investoři dnes pozitivně reagují na informace o plánovaném zahájení programu na úspory ve výši 3,5 mld. USD. Propad zaznamenává společnost Moderna Inc., která na rozdíl od Pfizer Inc. ponechala výhled na prodej vackín proti Covidu-19. Akcie společnosti se propadají o 4,64 % a v rámci indexu S&P 500 zaznamenávají nejvyšší pokles.
Akcie společnosti Lululemon Athletica skokově rostou o 9,78 % po zprávě o zařazení do S&P 500. V indexu nahradí Activision Blizzard, kterou přebírá Microsoft Corporation.
Bankovní dům Charles Schwab odreportoval výsledky za 3Q 2023. V průběhu obchodování maže ztráty z předobchodní fáze a aktuálně připisuje 3,99 %. Společnost zaznamenala pokles čistých úrokových výnosů, dařilo se segmentu obchodování.
Jedna z mála společností, které pozitivní sentiment nepohltil je Apple Inc., která ztrácí 0,94 % své tržní hodnoty z důvodu klesající globální poptávky v segmentu chytrých telefonů. Prodeje nepodpořila ani situace v Číně, kde společnost čelí významnému odlivu zákazníků při prodeji modelu iPhone 15.
Automobilka Ford Motor Co. I nadále bojuje se stávkou odborů, která trvá již dvaatřicátý den. Výkonný ředitel apeloval na odboráře s cílem ukončit probíhající stávku. Dle vedení nemá společnost možnost plně naplnit požadavky odborů a obává se dopadů jejich jednání. Akcie automobilky dnes připisují 0,8 %.
Newyorský výrobní index v říjnu poklesl o 4,6 b. při očekávání poklesu o 6,0 b.
Index S&P 500 +0.94 % na 4368.55 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
Zbytná spotřeba | +1.4 % | Energie | +0.6 % |
Komunikační služby | +1.2 % | Informační technologie | +0.7 % |
Nezbytná spotřeba | +1.1 % | Finanční sektor | +0.7 % |
Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
VF Corp (VFC) | +4,9 % | Moderna (MRNA) | -4,6 % |
Pfizer (PFE) | +4,8 % | Organon (OGN) | -2,7 % |
AES Corp (AES) | +3,9 % | Verisk Analytics (VRSK) | -2,1 % |
Warner Bros Discovery (WBD) | +4,1 % | McKesson Corp (MCK) | -1,5 % |
Etsy (ETSY) | +3,8 % | Citigroup (C) | -1,5 % |
Marek Kameništiak
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Apple: Pohled analytiků na úvodní keynote z konference WWDC 2025
- Wall Street v úvodu páteční seance posiluje, výsledky reportoval Broadcom a Lululemon
- Lululemon reportoval za 1Q, trhy zklamal snížený výhled zisku na akcii
- Americké akcie v úvodu obchodování klesají
- Americké akcie ztrácí, výsledky oznámily Intuit, Deckers Outdoor, Ross Stores a další
Nejnovější:
- Smíšený závěr v USA
- Americké indexy bez výraznějších pohybů
- Frankfurt uzavřel pátek v zeleném
- Akcie M2C první obchodní den posílily
- Americké indexy v úvodu smíšeně, reportovaly společnosti CarMax a Darden Restaurants
- Pražská burza přerušila sérii poklesů
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu dle předběžných dat na -15,3 b. při očekávání -14,9 b.
- USA: Index předstihových ukazatelů v květnu poklesl dle očekávání o 0,1 %
- Kroger reportoval za 1Q, společnost mírně zvýšila výhled celoročních porovnatelných tržeb
- USA: Index výrobní aktivity filadelfského Fedu dosáhl v červnu -4,0 b.