Kofola zainvestovala zhruba milion korun do startupu Zahradní OLLA a stala se 34% vlastníkem
Výrobce nápojů Kofola uplatnila opce na nákup 34% podílu ve společnosti Zahradní OLLA, která vyrábí hliněné zavlažovací nádoby pomáhající šetřit vodu.
Kofola se stala majitelem podílu 34 % ve společnosti Zahradní OLLA s.r.o.
Už začátkem letošního roku podpořila Kofola krnovský startup Zahradní OLLA vyrábějící hliněné zavlažovací nádoby, které pomáhají šetřit vodu, prostřednictvím úvěrů v řádech statisíců korun. Tehdy také generální ředitel Kofoly informoval, že je společnost připravena na další investici v podobě odkupů podílů.
„Fandíme firmám, které jsou lokální, řízené s nadšením a kompetencí a jejichž výsledný produkt je šetrný vůči přírodě. Jsem rád, že projekty jako je OLLA, můžeme podpořit a rozvíjet v našem inkubátoru,“ vysvětluje CEO Kofoly Jannis Samaras.
Společnost Zahradní OLLA také začala pronajímat prostory v areálu Kofoly, kde sídlí její přepravce SANTA-TRANS.
Spoluzakladatelka společnosti Šárka Boček komentuje: „Během léta jsme pracovali na rozvržení výroby, skladu, expedice a celkového zázemí Zahradní OLLY v těchto prostorách. Zároveň jsme dospěli k zásadnímu rozhodnutí zakoupit novou, větší vypalovací pec, která nám umožní navýšit produkci našich výrobků a nachystat si dostatečné skladové zásoby pro jaro 2024.“
Zdroj: Kofola
Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Americká burza končí týden v červeném
- Americký trh na konci týdne výrazně v červeném
- KLA zveřejnila výsledky za 2Q
- Frankfurtská burza zakončila týden růstem
- Verizon zaznamenal ve 4Q výrazný růst nových zákazníků a oznámil zpětný odkup akcií za 25 mld. USD
- Pražská burza zakončila týden na kladné nule
- Wall Street otevírá páteční obchodování v záporu
- Western Digital zveřejnil výsledky za 2Q, přetrvává silná poptávka po pevných discích
- American Express zveřejnil výsledky za 4Q v souladu s odhady a zvýšil dividendu o 16 %
- Americké futures kontrakty klesají




