Čínská vláda komentovala zákaz používání iPhonů v některých úřadech a státních firmách
Čínská vláda se vyjádřila k zákazu používání telefonů zahraničních výrobců v některých úřadech a státních firmách. Důvodem mají být obavy o bezpečnost. Vyjádření přišlo pár hodin po představení nových iPhonů.
Pouhé hodiny po představení nových iPhonů Čína komentovala svůj zákaz používání iPhonů úředníky v citlivých úřadech a zaměstnanci státních firem. Již minulý týden několik státních institucí začalo instruovat zaměstnance, aby iPhony nenosili do práce. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning dnes uvedla: „Čína nevydala žádné zákony či regulace zakazující prodeje telefonů Apple či jiných zahraničních značek.“
Důvodem k těmto opatřením dle Mao jsou „zprávy o bezpečnostních incidentech v souvislosti s telefony iPhone“. A dodala, že vláda připojuje „velkou důležitost“ bezpečnosti a to, že všechny společnosti operující v Číně musí dodržovat její zákony a regulace.
Huawei před týdnem odhalil nový model, který čínská firma vyvinula navzdory sankcím týkajících se čipů. Apple rovněž pro čínské spotřebitele v nových telefonech zdražil možnosti s vyšší pamětí.
Tyto faktory by mohly snížit tržby Applu z Číny, která společnosti generuje pětinu výnosů a kde tyto telefony vyrábí. Vliv, jaký budou mít tyto věci na čínské spotřebitele je zatím nejasný.
Akcie Apple
Akcie společnosti Apple (AAPL) včera oslabily o 1,71 % a v předburzovní fázi posilují o 0,11 % na 176,50 dolarů za akcii. Akcie Apple se rovněž obchodují v korunách na RM-SYSTÉMu pod tickerem BAAAAPL.
Zdroj: Bloomberg
Tobiáš Kohout
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Americké akcie v úvodu obchodování rostou, Alphabet přidává téměř 8 % po rozhodnutí soudu
- Warren Buffett ve 2Q otevřel pozici v UnitedHealth Group, Bill Ackman nakoupil Amazon a Alphabet
- Americké akcie posilují, výsledky oznámily Eli Lilly, WBD, Groupon, Occidental Petroleum a další
- Wall Street se obchoduje smíšeně, výsledková sezóna pokračuje
- S&P 500 klesá o 1,6 %, reportovaly Apple, Amazon, Exxon mobil, Chevron, Coinbase a další
Nejnovější:
- Wall Street uzavřel se smíšenou bilancí
- Smíšený vývoj v zámoří
- Frankfurtská burza na konci týdne kosmeticky oslabila
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v září podle předběžných dat na 55,4 b.
- Pražská burza v pátek na záporné nule
- Wall Street se v úvodu obchoduje smíšeně
- Microsoft se vyhne pokutě od Evropské komise, oddělí platformu Teams od balíčků Office
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- OpenAI je blíže k přeměně na ziskovou společnost
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+1,71 %), ropa (+1,54 %)