Microsoft a Activision zvažují vzdát se části kontroly nad svým cloudovým herním businessem v UK
Microsoft a Activision Blizzard chtějí uspokojit antimonopolní regulátory ve Spojeném království a Spojených státech a uvažují o přenechání kontroly nad částí svého cloudového herního businessu v UK. Krok přichází jako snaha o posunutí akvizice Activision Microsoftem před termínem 18. července.
Microsoft se snaží řešit problémy s regulátory v jejich plánované akvizici Activisionu. Přemýšlí nad předáním části kontroly nad svým businessem v UK.
Dle zdrojů agentury Bloomberg by tento manévr by mohl zahrnovat prodání práv ke cloudově zaměřenému hernímu businessu v UK. Kupcem by mohla být telekomunikační, herní či jiná internetově zaměřená firma. Dle jednoho zdroje by se kupec mohl najít i mezi private equity společnostmi.
Dle zdrojů, na které se odkazuje agentura Bloomberg, si obě společnosti stále myslí, že obchod může proběhnout před deadlinem příští týden. Znamenalo by to největší akvizici v herním průmyslu.
Proti tomuto spojení jednoho z největších vydavatelů her a předním výrobci herních konzolí vystoupily regulátoři v USA a Spojeném království.
Mluvčí obou společností zatím záležitost odmítli komentovat.
FTC, americký úřad pro ochranu spotřebitele, ve čtvrtek poprosil kalifornský soud o pozastavení této akvizice, dokud je jím prověřována. FTC chce, aby soud zvrátil rozsudek soudu nižší instance, který akvizici povolil. O soudním sporu jsme dříve informovali zde.
Akvizice je dle Bloombergu chápána jako důležitý test schopnosti FTC zabránit fúzím a akvizicím mezi technologickými giganty.
Akcie Activision Blizzard (ATVI) v předburzovní fázi posilují o 2,75 % na 92 dolarů za akcii. Včera uzavřely na 89,54 USD.
Akcie Microsoft (MSFT) v předburzovní fázi posilují o 1,89 % na 347,92 USD. Včera uzavřely na 341,47 USD. Na burze RM-SYSTÉM se Microsoft (BAAMICRC) obchoduje beze změny na 7 251 Kč.
Zdroj: Bloomberg
Tobiáš Kohout
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Wall Street v úvodu čtvrtečního obchodování v záporu
- Microsoft reportoval výsledky za 2Q, kapitálové výdaje byly vyšší, než se očekávalo
- Americké akcie se v úvodu středeční seance obchodují smíšeně
- Microsoft uzavřel dohodu o nákupu cloudové kapacity se společností IREN v hodnotě 9,7 mld. USD
- Microsoft reportoval silný růst cloudové platformy Azure
Nejnovější:
- USA uzavírá poklesem
- Americké indexy pod tlakem
- Novo Nordisk zveřejnil výsledky za rok 2025, letos očekává pokles tržeb o 5 až 13 %
- Frankfurtská burza dnes mírně odepisovala
- Pražská burza rostla
- Pfizer zveřejnil výsledky za 4Q, nová data o léku na hubnutí analytiky nepřesvědčila
- Americké akciové indexy se v úvodu obchodují smíšeně
- Walt Disney jmenovala novým CEO Joshe D’Amara
- PayPal zklamal výsledky za 4Q i výhledem pro rok 2026, Alex Chriss skončil na pozici CEO
- Americké futures kontrakty se obchodují bez jasného směru




