Apple rozšiřuje spolupráci se společností Broadcom uzavřením dohody v hodnotě několika miliard USD
Největší americká společnost Apple uzavřela víceletou dohodu s dodavatelem polovodičových a softwarových produktů ohledně vývoje 5G komponent.
Společnost Apple Inc. podepsala novou víceletou dohodu v hodnotě několika miliard USD se společností Broadcom na vývoj radiofrekvenčních komponent 5G. Dle Applu bude spolupráce zahrnovat součásti bezdrátového připojení a filtry FBAR, které pomáhají mobilním telefonům soustředit signály vzdušných vln a redukovat rušení. Filtry FBAR budou navrženy a postaveny v několika výrobních centrech v USA, včetně Fort Collins v Coloradu, kde má Broadcom hlavní závod.
Apple už nyní podporuje více než 1 tis. pracovních míst ve Fort Collins a partnerství umožní Broadcomu pokračovat v investování do automatizačních projektů.
Výrobce iPhonů utrácí desítky miliard na vývoj 5G technologie, který dle očekávání pomůže posílit příští generaci spotřební elektrotechniky ve Spojených státech.
Tyto investice jsou součástí závazku, který Apple učinil v roce 2021, napumpovat do americké ekonomiky v příštích pěti letech 430 mld. USD. Apple uvedl, že je na cestě ke splnění tohoto cíle.
Akcie Apple
Akcie Apple (AAPL) klesají o 0,76 % na 172,88 USD. Pod tickerem BAAAAPL jsou v českých korunách obchodované také na RM-SYSTÉMu, kde oslabily o 0,48 % na 3 811,5 Kč.
Akcie Broadcom
Akcie Broadcom (AVGO) rostou o 1,7 % na 690 USD.
Zdroj: Bloomberg
Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Americké indexy zahajují obchodovaní růstem, akcie Oracle po výsledcích přidávají 39 %
- Wall Street se v úvodu obchoduje smíšeně
- Broadcom reportoval výsledky za 3Q a oznámil výrobu čipů pro OpenAI
- Americké akcie v úvodu obchodování rostou, Alphabet přidává téměř 8 % po rozhodnutí soudu
- Warren Buffett ve 2Q otevřel pozici v UnitedHealth Group, Bill Ackman nakoupil Amazon a Alphabet
Nejnovější:
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
- Americká centrální banka FED snižuje sazby o 25 bps. do pásma 4,00 - 4,25%.
- Frankfurtská burza uzavřela v zeleném
- Index Dow Jones se drží v zelených úrovních.
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 12. září klesly o 9285 tis. barelů
- USA: Započatá výstavba v srpnu dosáhla 1307 tis. při očekávání 1365 tis.
- USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 12. září vzrostl o 29,7 %
- Eurozóna: CPI v srpnu dle konečných dat meziročně vzrostl o 2,0 % při očekávání růstu o 2,1 %
- Pražská burza navázala na včerejší pokles
- Zámořské indexy otevřely před dnešním zasedáním FOMC smíšeně, Lyft plánuje spolupráci s Waymem