Bezvavlasy zveřejnily kompletní výsledky a výroční zprávu za rok 2022
Český prodejce vlasové kosmetiky Bezvavlasy a.s. zveřejnil výroční zprávu s účetní závěrkou za rok 2022 a pozvánku na valnou hromadu.
Zdroj: Twitter Bezvavlasy
| Výsledky společnosti Bezvavlasy (BAABEZVA) za rok 2022 | ||
|---|---|---|
| 2022 | 2021 | |
| Tržby (mil. Kč) | 511,87 | 450,47 |
| EBITDA (mil. Kč) | 34,23 | 41,3 |
| Čistý zisk (mil. Kč) | 27,80 | 32,59 |
Bezvavlasy zveřejnily výroční zprávu s kompletními hospodářskými výsledky za rok 2022. Společnost již v lednu zveřejnila předběžné výsledky za rok 2022 a v polovině dubna výsledky za 1Q.
Komentář analytika
„Bezvavlasy zakončily rok 2022 se záporným čistým dluhem, respektive čistou hotovostní pozicí 68,3 mil. Kč. Vůči výhledu hrubého provozního zisku EBITDA na rok 2023 v rozmezí 52-66 mil. Kč se tak společnost aktuálně obchoduje při stále atraktivních násobcích 7,5-9,5 EV/EBITDA a silná hotovostní pozice společnosti dává prostor pro případnou realizaci akvizice, kterou zakladatelé naznačovali při IPO,“ uvádí analytik Fio banky Jan Tománek.
„Bezvavlasy také již reportovaly silné výsledky za 1Q. Do prvního čtvrtletí se sice přesunuly některé velkoobchodní prodeje z konce roku, přesto však výsledky ukazují na silný růst, a to stále ještě před spuštěním nového e-shopu na zahraničních trzích,“ dodal Tománek.
Valná hromada
Bezvavlasy také zveřejnily pozvánku na valnou hromadu, která se bude konat 6. června 2023 od 10 h.
Představenstvo navrhuje převést celý čistý zisk roku 2022 na účet nerozděleného zisku minulých let.
Dále se bude hlasovat o odvolání stávajícího člena dozorčí rady Jana Ratha a jmenování nového člena. Představenstvo navrhuje Františka Bostla ze skupiny Starteepo, která je analytickým poradcem a významným akcionářem společnosti.
Akcie Bezvavlasy
Akcie Bezvavlasy (BAABEZVA) byly na trhu START naposledy zobchodovány za 560 Kč. Na burze RM-SYSTÉM klesají o 2,83 % na 515 Kč.
Zdroj: Bezvavlasy
Aleš Mendl, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Podzimní Start Day pražské burzy se bude konat 4. – 5. listopadu 2025
- Bezvavlasy zveřejnily výsledky za 1H a snížily výhled EBITDA na rok 2025
- Pražská burza v úvodu oslabuje, Bezvavlasy dnes pořádají webinář a zítra reportuje Komerční banka
- Skupina Bezvavlasy úspěšně spustila e-shop ve Slovinsku a plánuje další expanzi
- Skupina Bezvavlasy zveřejnila výroční zprávu za rok 2024
Nejnovější:
- Smíšený závěr v zámoří
- Wall Street vzdoruje ropným turbulencím
- Frankfurtská burza uzavírá čtvrtek ve ztrátě
- Komerční banka úspěšně umístila evropské kryté dluhopisy v objemu 750 milionů EUR
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 27. březnu vzrostly o 36 mld. kubických stop
- Pražská burza před Velikonocemi oslabila
- Wall Street se obchoduje v červeném
- Tesla reportovala počet doručených vozidel za 1Q pod odhady
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 28. březnu na 202 tis. při očekávání 212 tis.
- Americké futures kontrakty výrazně ztrácejí, Nasdaq 100 futures -1,89 %





