Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Fed údajně zvažuje zpřísnění podmínek pro zahrnování nerealizované ztráty do kapitálu středních bank

Fed údajně zvažuje zpřísnění podmínek pro zahrnování nerealizované ztráty do kapitálu středních bank

21.4.2023 15:07, USB, COF, PNC, TFC

Federální rezervní systém možná uzavře „mezeru“, která některým středně velkým bankám umožňuje účinně maskovat ztráty z držení cenných papírů, což přispělo ke krachu banky Silicon Valley.

Dle lidí obeznámených se situací se Federální rezervní systém chystá ukončit výjimku pro středně velké banky, která dle WSJ umožňuje maskovat ztráty z držených cenných papírů. Výjimka umožňuje bankám navýšit objem kapitálu, který vykazují pro regulatorní účely.

Regulátoři zvažují změnu po nedávném kolapsu Silicon Valley Bank a Signature Bank. Pokud by byl návrh přijat, změnil by uvolnění pravidel, které Fed přijal v roce 2019, a zvýšil by dohled nad středně velké banky. To by zahrnovalo pravidla, kterými se musí v současnosti řídit pouze velké banky.

Podle zdroje regulační orgány zvažují rozšíření zpřísněných omezení na přibližně 30 společností s aktivy v hodnotě 100 až 700 mld. USD. Návrh by mohl být předložen letos v létě a případné změny by se zaváděly postupně, potenciálně v průběhu několika let.

Mezi regionální banky, které by mohly být ovlivněny, patří například U.S. Bancorp, PNC Financial Services Group, Truist Financial Corp nebo Capital One Financial.

Podle nových pravidel by banky s kapitálem více než 250 mld. USD byly povinni zahrnovat nerealizované zisky a ztráty držených cenných papírů. Menším regionálním bankám nicméně bude umožněno tento požadavek vynechat na základě argumentu, že by to přineslo do jejich výkazů kapitálu přílišnou volatilitu. Jak bylo řečeno, tato úleva od roku 2019 zahrnuje i středně velké banky.

Michael Barr už dříve naznačil, že po kolapsu SVB přijde řada přísnějších pravidel, které by měli zvýšit odolnost finančního systému.

Ohledně převzetí nucené správy nad společností Signature Bank, která převážně financovala kryptoměnový sektor, jsme informovali zde.

Zdroj: WSJ


Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,6538726,02213
USD22,6203023,87570
GBP29,3680530,99795
CHF25,2799926,68301
PLN5,791636,11307

Kompletní informace zde