Meta údajně propustí dalších 4. tis. zaměstnanců
Americká technologická společnost Meta by dnes měla začít další kolo propouštění, které zasáhne až 4 tis. zaměstnanců.
Společnost Meta by údajně dnes měla zahájit další kolo propouštění, o práci by tentokrát mělo přijít okolo 4 tis. zaměstnanců. Informaci přinesla americká mediální společnost Vox s odkazem na několik zaměstnanců Mety.
Pro připomenutí, v březnu CEO Mety Mark Zuckerberg oznámil, že společnost pánuje v následujících měsících propustit až 10 tis. zaměstnanců. V listopadu minulého roku již bylo propuštěno na 11 tis. zaměstnanců, tedy okolo 13 % pracovní síly Mety. Zuckerberg dle stejného zdroje také prohlásil, že předchozí propouštění bylo více spojeno s pracovním výkonem, současná redukce pak souvisí více s finančními potřebami a produktovými prioritami.
Akcie společnosti Meta Platforms (META) v předburzovní fázi oslabují o 0,09 % na 217,69 USD. S akciemi je možné obchodovat také na RM-SYSTÉMu pod tickerem BAAFB, kde byl poslední obchod zrealizován za 4457 Kč.
Zdroj: Bloomberg
Olga Švepešová Blaťáková
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Meta vyvíjí nové AI, které by mělo být podobně výkonné jako ChatGPT
- Meta reportuje za 2Q výnosy i zisk na akcii nad očekávání analytiků
- Meta spustí novou sociální síť, má konkurovat Twitteru
- Meta musí změnit, jak pracuje s daty evropských uživatelů, rozhodl Soudní dvůr EU
- Meta dostala v EU rekordní pokutu ve výši 1,3 mld. USD
Nejnovější:
- ČEZ: Teplárenská lokalita Mělník bude mít zařízení pro energetické využití odpadu
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-2,62 %), ropa (-0,84 %), pšenice (+0,55 %)
- Vývoj měnových párů: Euro posiluje vůči koruně o 0,4 %
- ČEZ: J&T Banka snižuje cílovou cenu na 1245 Kč při stálém doporučení „buy“
- On-line supermarket Rohlik.cz ukončil své podnikání v Itálii
- Vývoj měnových párů
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-1,41 %), ropa (-1,37 %), pšenice (+0,85 %)
- V Praze obchodování zahájilo poklesem, dnes naposledy na pražské burze Kofola s dividendou
- Německá burza otevřela v červených číslech
- Asijsko-pacifický region pokračoval v oslabení