Ford bude propouštět zaměstnance v Evropě
Americká automobilka Ford uvedla, že plánuje propustit asi 3800 svých zaměstnanců v Evropě
Ford Motor Co. uvedla, že bude propouštět okolo 3800 zaměstnanců napříč Evropou. Jde především o zaměstnance v Německu a Velké Británii. Jde o reakci na plánovaný přechod na elektromobily v Evropě do roku 2035.
Akcie Ford (F) v předburzovní fázi klesají o 0,69 % na 13 USD.
Zdroj: Ford, Bloomberg
Aleš Mendl
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Očekávané události: Spotřebitelská důvěra (eurozóna)
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-2,45 %), zlato (-1,87 %) a pšenice (-1,29 %)
- Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,78 %), zlato (-1,41 %) a pšenice (-1,29 %)
- Vývoj měnových párů
- Moneta: Citi zvyšuje cílovou cenu ze 192,1 Kč na 194,3 Kč při stávajícím doporučením




