Google představil chatbota Bard, technologie zatím zůstala za očekáváním
Google v úterý představil umělou inteligenci Bard, která však zaostala za očekáváním.
Ve středu 8. února 2023 byla v Paříži pořádaná konference týkající se vývojem vyhledávací technologie, která by podle Googlu měla konkurovat chatbotu ChatGPT. V rámci ukázky technologie zůstal chatbot Bard za očekáváním. Společnost Google má za cíl nadále tuto technologii rozvíjet a zlepšovat v rámci testovacího procesu.
Společnost Google byla nucena reagovat na představení nových technologií týkající se vyhledávání, které představuje např. chatbotGPT od společnosti OpenAI. Do této společnosti zainvestovala společnost Microsoft, která v úterý představila novou verzi vyhledávače Bing a prohlížeče Edge s jejími technologiemi.
Po představení technologie Bard akcie Alphabet (GOOGL) odepsaly 7,7 %. Investoři jsou citliví na hrozby pro Google vyhledávání, protože se jedná o stěžejní produkt, uvádí Bloomberg.
Dnes akcie Alphabet třídy A (GOOGL) ztrácí dalších 5 % na 94,36 USD. Pod tickerem BAAGOOGL se obchodují také v českých korunách na burze RM-SYSTÉM. Akcie třídy C (GOOG) ztrácí 5,3 % na 94,74 USD.
Zdroj: Bloomberg
Jakub Němec
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Meta údajně odkládá uvedení nového AI modelu kvůli zaostávání za konkurencí (+komentáře analytiků)
- Google dokončil akvizici cloudové bezpečnostní firmy Wiz
- Meta údajně uzavřela dohodu v hodnotě miliard dolarů o pronájmu AI čipů od Googlu
- Wall Street v úvodu čtvrteční seance v červeném
- Alphabet ve 4Q: Cloud předčil veškerá očekávání, trh však znejistěl kvůli masivnímu výhledu investic
Nejnovější:
- Zámořské trhy v závěru týdne výrazně oslabily
- Americké akcie v závěru týdne oslabují
- Německé akcie umazaly úvodní zisky a uzavřely téměř o 2 % níže
- Pražská burza v závěru týdne klesala
- Americké akcie zahajují obchodování v záporném teritoriu
- Americké futures kontrakty odepisují
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-2,62 %), zlato (+1,65 %), pšenice (-1,44 %)
- Vývoj měnových párů: Frank posiluje vůči koruně o 0,54 %, CHF/CZK na 26,91
- FedEx zveřejnil výsledky za 3Q nad odhady a zvýšil celoroční výhled
- Eurozóna: Obchodní bilance v lednu dosáhla úrovně 12,1 mld. EUR




