Microsoft plánuje brzy zavést technologii ChatGPT do svých produktů
Redmondská softwarová společnost Microsoft se chystá zavést technologii ChatGPT, vyvíjenou partnerskou společností Open AI, do svých cloudových produktů. Tyto prvky byly prozatím zákazníkům poskytovány v omezené míře.
Společnost Microsoft oznámila, že v blízké době zabuduje prvky umělé inteligence do všech svých cloudových produktů Azure. K tomu využívá technologie jako je ChatGPT, který umí vygenerovat text na téměř lidské úrovni, či generátor obrázků Dall-E 2. Oba systémy vyvíjí společnost OpenAI, která se zabývá výzkumem umělé inteligence.
Služby umělé inteligence byly od roku 2021 v rámci Azure OpenAI Service prozatím dostupné pouze omezenému množství zákazníků.
Microsoft v současné době údajně diskutuje s OpenAI o investici ve výši 10 mld. USD, jak informovaly obeznámené zdroje minulý týden. Se společností spolupracuje již od roku 2019, kdy OpenAI získala od Microsoftu investici ve výši 1 mld. USD. Tyto kroky přirozeně zintenzivňují konkurenci Microsoftu s dalšími velkými společnosti jako je Alphabet, Amazon a Meta.
„Nejlepší cesta, jak se na nástup těchto technologií připravit, není se proti nim vymezovat, ale pochopit, že pomáhají při práci a byznysu,“ hodnotil proces CEO Microsoftu Satya Nadella. „Potřebujeme něco, co skutečně změní míru produktivity a umožní nám tak dosáhnout reálného ekonomického růstu,“ uzavřel Nadella.
Akcie Microsoftu (MSFT) v předburzovní fázi mírně oslabují o 0,03 % na 239,17 USD. Na trhu RM-SYSTÉM (BAAMICRC) se akcie obchodují za 5361 Kč.
Zdroj: Bloomberg, WSJ
Olga Švepešová Blaťáková
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Americké trhy končí týden na pozitivní vlně
- Wall Street mírně roste
- Německé akcie na konci týdne oslabily o 0,2 %
- Pražská burza v závěru týdne rostla
- Index S&P 500 stagnuje, akcie Meta rostou po představení nového AI modelu
- Americké futures kontrakty se vyvíjejí smíšeně
- Delta Air Lines zveřejnila výsledky za 2Q nad odhady a potvrdila celoroční výhled zisku
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,58 %), kukuřice (-0,77 %), zemní plyn (-0,76 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,22
- EasyJet obdržel nabídku na převzetí od Apollo za 5,7 mld. GBP, která překonává Castlelake




