KB se na RM-S dnes obchoduje poslední den s nárokem na dividendu, pražská burza mírně roste
Index PX připisuje 0,36 % na 1222,15 b.
Na pražské burze se dnes akcie Komerční banky obchodují už druhý den bez nároku na dividendu, kterou valná hromada KB schválila ve výši 55,5 Kč. Ex-date pro burzu RM-SYSTÉM připadá na 1. prosince, což znamená, že se ještě dnes obchodují s nárokem na vyplacení dividendy. Podrobnější informace naleznete zde.
Analytik Ondřej Sláma z Wood & Company Financial Services přistoupil ke snížení investičního doporučení akcií ČEZ na "hold" při cílové ceně 868 Kč. Předchozí doporučení bylo nastaveno na úrovni "buy", cílovou cenu analytik snížil z předchozích 1314 Kč.
Po zahájení obchodování nejvíce posilují akcie Photon Energy (+1,8 %), Kofoly (+1,69 %), Monety (+1,53 %) a VIG (+1,27 %). V červeném započal Colt CZ Group (-0,36 %), Erste (-0,2 %) a Komerční banka (-0,14 %).
Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Smíšený závěr v zámoří
- Wall Street vzdoruje ropným turbulencím
- Frankfurtská burza uzavírá čtvrtek ve ztrátě
- Komerční banka úspěšně umístila evropské kryté dluhopisy v objemu 750 milionů EUR
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 27. březnu vzrostly o 36 mld. kubických stop
- Pražská burza před Velikonocemi oslabila
- Wall Street se obchoduje v červeném
- Tesla reportovala počet doručených vozidel za 1Q pod odhady
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 28. březnu na 202 tis. při očekávání 212 tis.
- Americké futures kontrakty výrazně ztrácejí, Nasdaq 100 futures -1,89 %




