Moneta vydává MREL dluhopisy v předpokládané hodnotě 500 mil. Kč
Moneta vydává dluhopisy MREL s 8% úrokovým výnosem v předpokládaném objemu 500 mil. Kč s možností navýšení. Prospekt byl schválen ČNB 16. listopadu.
Moneta Money Bank vydává dluhopisy s pevným úrokovým výnosem v předpokládané celkové jmenovité hodnotě 500 mil. Kč s možností navýšení až do 1,5 mld. Kč splatných v roce 2026.
Jmenovitá hodnota jednoho dluhopisu je 10 000 Kč, s výnosem ve výši 8,00 % ročně.
„Emitent hodlá v České republice veřejně nabízet Dluhopisy a hodlá požádat o jejich přijetí k obchodování na Regulovaném trhu BCPP za účelem financování Skupiny a z regulatorních důvodů spočívajících v úmyslu zahrnout dluhy spojené s těmito Dluhopisy do částky způsobilých závazků pro účely plnění MREL,“ uvádí Moneta v prospektu.
Na konferenčním hovoru k výsledkům za 3Q 2022 management Monety uvedl, že dodržení současné dividendové politiky Monety bude podmíněno vydáním dostatečného množství MREL instrumentů.
Dluhopisům byl Centrálním depozitářem přidělen identifikační kód ISIN CZ0003707671. Zkrácený název Emise je „MONETA MB 8,00/26“.
Česká národní banka schválila prospekt dluhopisů 16.11.2022.
Akcie Monety (BAAGECBA) na pražské burze posílily o 1,1 % na 73,1 Kč, na RM-SYSTÉMu rostou 0,1 % na 72,8 Kč.
Zdroj: Moneta Money Bank
Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Moneta: Ipopema Securities zvyšuje cílovou cenu na 168,3 Kč při stálém doporučení „Sell"
- Moneta: Citi zvyšuje cílovou cenu na 200,5 Kč při zachování doporučení „neutral“
- Pražská burza v úvodu páteční seance oslabuje
- Moneta Money Bank za 2Q 2026 dodala čistý zisk 1,8 mld. Kč a navyšuje celoroční výhled
- Projekce hospodaření Moneta Money Bank za 2Q 2026
Nejnovější:
- Americké futures kontrakty mírně posilují
- USA: Trh práce - v červenci ubylo 23 tis. pracovních míst mimo zemědělství
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,26
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+4,46 %), zlato (+1,93 %), měď (-1,07 %)
- Groupon zvýšil celoroční výhled očištěné EBITDA, výsledky za 2Q byly smíšené
- Gen Digital: RBC Capital Markets zvyšuje cílovou cenu z 27 USD na 30 USD se stávajícím doporučením
- Gen Digital zveřejnil výnosy i zisk za 1Q nad odhady a zvýšil celoroční výhled
- The Trade Desk reportoval nejslabší růst výnosů od roku 2020, výhled na 3Q výrazně zklamal
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+4,5 %), zlato (+1,24 %), ropa (+0,76 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,25




