Musk navrhl Twitteru odkup za dříve sjednaných 44 mld. USD, ten souhlasí
Americký miliardář Elon Musk navrhl sociální síti Twitter odkup za prvně dohodnutých 44 mld. USD pod podmínkou zastavení soudního procesu, který měl začít za dva týdny. Twitter s nabídkou souhlasí.
Elon Musk nabídl, že odkoupí sociální síť Twitter za původně sjednaných 44 mld. USD, což by mohlo ukončit jednu z největších právních bitev za uplynulé desetiletí.
Šéf Tesly v pondělí večer odeslal Twitteru dopis s nabídkou pokračovat v transakci, a to necelé dva týdny předtím, než měly strany zahájit soudní proces u soudu ve státě Delaware.
Právníci Muska dle úterní zprávy pro regulační orgány v dopise uvedli, že byznysmen má v úmyslu uzavřít obchod za dříve dohodnutou cenu 54,20 USD za akcii, jakmile získá dluhové financování, avšak za předpokladu, že soud zastaví řízení a odročí nadcházející soudní proces.
Společnost Twitter ve svém prohlášení potvrdila, že dopis obdržela, a uvedla, že „záměrem společnosti je uzavřít transakci za cenu 54,20 USD za akcii".
Akcie Twitter (TWTR) včera posílily o 22 % na 52 USD. V předburzovní fázi nyní ztrácí 0,4 % na 51,81 USD. Pod tickerem BAATWTR se obchodují také na RM-SYSTÉMu, kde rostou o 22,6 % na 1 220 Kč.
Zdroj: Financial Times
Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,51%.
- Frankfurtská burza zakončila středeční obchodování v červených číslech
- Index Dow Jones se drží v zelených úrovních.
- Uber zveřejnil výsledky za 4Q, výhled ziskovosti trh zklamal, společnost má nového CFO
- Pražská burza zakončila v zisku
- USA: Změna zásob surové ropy dle EIA k 30. lednu: -3455 tisíc, očekáváno bylo -639 tisíc
- Americké indexy v úvodu smíšeně, pokračuje výsledková sezóna
- USA: Index PMI ve službách v lednu dle konečných dat na 52,7 b. při očekávání 52,5 b.
- USA: Zaměstnanost dle ADP v lednu vzrostla o 22 tis.
- Chipotle reportoval výsledky za 4Q, trhy zklamal výhled porovnatelných tržeb




