McDonald’s prodá své aktivity v Rusku jednomu z aktuálních držitelů licence
Největší fastfoodový řetězec na světě McDonald’s dnes ohlásil, že své obchodní aktivity v Rusku prodá Alexanderovi Govorovi, současnému držiteli licence pro provozování restaurací McDonald’s.
McDonald’s uvedl, že Govor převezme celé portfolio restaurací v Rusku, provozovat ho však bude pod jiným názvem. Bližší podmínky nebyly zveřejněny. Fastfoodový gigant očekává dokončení transakce, podmíněné mimo jiné souhlasem regulátora, v řádu následujících týdnů.
McDonald’s byl jednou z prvních západních značek, která na konci studené války začala na ruském trhu podnikat. Letos v březnu zde v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu uzavřel veškeré restaurace, přičemž o dva měsíce později oznámil záměr prodat veškeré aktivity.
V Rusku McDonald’s zaměstnával 62 tisíc lidí. Govor, který je držitelem licence od roku 2015 a provozoval 25 sibiřských restaurací, si stávající zaměstnance ponechá a převezme také existující závazky.
Akcie McDonald’s (MCD) oslabují na newyorské burze o 0,55 % na 229,77 USD. Obchoduje se s nimi také na RM-SYSTÉMu, kde oslabují o 2,19 % na 5400 Kč.
Zdroj: Bloomberg
Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Americké indexy oslabují po Trumpově eskalaci obchodní války
- McDonald’s v 1Q zaznamenal největší pokles porovnatelných tržeb v USA od roku 2020
- McDonald’s ve 4Q zaznamenal růst porovnatelných tržeb i přes pokles ve Spojených státech
- McDonald’s ve 3Q rostly tržby, ale potýkal s poklesem porovnatelných tržeb na mezinárodních trzích
- Americké akcie v úvodu obchodování klesají, McDonald’s trápí případy nakažení bakterií E. Coli
Nejnovější:
- Zámořské akcie v závěru týdne uzavřely smíšeně
- Americké akcie v pátek mírně oslabují
- Index DAX v závěru týdne oslabuje
- Pražská burza v závěru týdne zakončila na kladné nule
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v červenci podle předběžných dat na 61,8 b.
- Společnost Schlumberger vykázala za 2Q očištěný zisk na akcii v souladu s očekáváním
- S&P 500 v úvodu roste, reportovaly Netflix, American Express, 3M a další
- American Express reportoval za 2Q a zisk na akcii je opět nad očekáváním
- Americké futures kontrakty nepatrně posilují
- USA: Započatá výstavba v červenu dosáhla 1321 tis. při očekávání 1300 tis.