M&T potvrzuje vstup na trh START
Výrobce dveřních klik M&T dnes ve své tiskové zprávě potvrdil svůj záměr ohledně vstupu na trh START pražské burzy. Mezi investory umístí 35 % akcií společnosti.
Společnost Material & Technology s.r.o. potvrzuje již dříve oznámený vstup na trh START. Současný 100% akcionář Ivo Ulich mezi investory vmísí 35 % akcií skrze veřejnou i neveřejnou nabídku. Přes veřejnou nabídku je plánováno prodat přibližně třetinu zamýšleného objemu akcií, přičemž jejich přijetí k obchodování je společností očekáváno na konec června 2022. Předpokládané výnosy z prodeje mají dosáhnout minimální výše 112 mil. Kč.
S celou transakcí pomáhá výrobci klik finanční skupina STARTEEPO, jejíž fond CZEGG VENTURES v ní v dubnu koupil 20% podíl.
„Vstup na burzu je pro M&T prestižním milníkem v její 25leté historii,“ uvedl Ivo Ulich.
Material & Technology s.r.o. 12. května změnila právní formu a přeměňuje se se na M&T 1997 a.s., přičemž základní kapitál vzrostl na 128 mil. Kč při počtu 12,8 tis. kusů akcií.
Zdroj: M&T
Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,51%.
- Frankfurtská burza zakončila středeční obchodování v červených číslech
- Index Dow Jones se drží v zelených úrovních.
- Uber zveřejnil výsledky za 4Q, výhled ziskovosti trh zklamal, společnost má nového CFO
- Pražská burza zakončila v zisku
- USA: Změna zásob surové ropy dle EIA k 30. lednu: -3455 tisíc, očekáváno bylo -639 tisíc
- Americké indexy v úvodu smíšeně, pokračuje výsledková sezóna
- USA: Index PMI ve službách v lednu dle konečných dat na 52,7 b. při očekávání 52,5 b.
- USA: Zaměstnanost dle ADP v lednu vzrostla o 22 tis.
- Chipotle reportoval výsledky za 4Q, trhy zklamal výhled porovnatelných tržeb




