Photon Energy rozšiřuje své portfolio IPP na 92 MWp
Společnost Pohoton Energy oznámila, že do svého portfolia IPP přidala novou fotovoltaickou elektrárnu.
Společnost dokončila a připojila k síti fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 1,4 MWp v maďarském městě Tolna. Jedná se o druhou elektrárnu v Tolně, přičemž první byla uvedena do provozu v prosinci 2021 a představovala pro společnost první evropskou fotovoltaickou elektrárnu, která funguje na komerční bázi, bez státních dotací.
Očekává se, že celková roční výroba nové elektrárny Tolna bude činit přibližně 2,1 GWh, což odpovídá očekávaným příjmům ve výši 440 000 EUR na základě současných forwardových cen elektřiny pro základní zatížení v Maďarsku v příštích 12 měsících.
Skupina Photon Energy nyní celosvětově vlastní a provozuje 88 elektráren s celkovým výkonem 91,9 MWp, včetně více než 60 MWp provozovaných na komerční bázi.
"Jsme velmi rádi, že můžeme uvést do provozu další elektrárnu, která bude v našem maďarském portfoliu IPP fungovat bez státní podpory. Projekt byl realizován v souladu s naší novou tržní strategií, jejímž cílem je vyvíjet a stavět fotovoltaické elektrárny, které budou na energetickém trhu působit konkurenceschopně. Tento přístup byl odůvodněn nedávným vývojem na trhu i výhledem evropských cen energií. Ekonomika našeho evropského obchodního portfolia zdůrazňuje hodnotu obsaženou v našem portfoliu rozvojových projektů ve střední a východní Evropě, které v celém regionu dynamicky roste," uvedl Georg Hotar, generální ředitel skupiny Photon Energy Group.
Akcie Photon Energy s tickerem BAAPEN dnes na trhu pražské burzy oslabují o 1,09 % na 55,80 Kč.
Zdroj: Photon Energy
Libor Král
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Pražská burza v úvodu ztrácí, výsledky zveřejnily společnosti Erste Group, CTP a Photon Energy
- Photon Energy zveřejnil výsledky za 4Q a celý rok 2025, které zaostaly za výhledem společnosti
- Photon Energy restrukturalizuje aktivity v Austrálii a informuje o odložení výplaty kupónu dluhopisu
- Photon Energy reportoval výsledky za 3Q a potvrdil roční výhled
- Photon Energy reportoval výsledky za 2Q a 1H 2025
Nejnovější:
- Po Trumpových slovech otáčí indexy do zelených čísel
- Volatilita i na trzích v USA
- Frankfurtská burza dnes oslabila
- Manažerské obchody: V únoru byl aktivní management Coltu
- Vydáváme novou analýzu na akcie Moneta Money Bank s cílovou cenou 188 Kč a doporučením „Držet“
- Pražská burza opět klesá s negativním zahraničním sentimentem
- Americký akciový trh otevřel v červeném, JPM očekává 10% korekci S&P 500 od maxim
- Vývoj cen komodit: Ropa +11,12 % na 101,01 USD za barel
- Vývoj cen komodit: Dolar posiluje vůči koruně o 0,63 % na USD/CZK 21,09
- Zámořské futures kontrakty indikují vstup do obchodního týdne v poklesu




