Prodejcem akcií Deutsche Bank za 1,3 miliardy dolarů byla investiční společnost Capital Group
Investorem, který se dnes ráno zbavil stovek milionů kusů akcií Deutsche Bank a Commerzbank a nasměroval tak akcie těchto německých bank výrazně do záporu, byla losangeleská investiční společnost Capital Group.
Za dnešním silným poklesem akcií Deutsche Bank a Commerzbank stála investiční společnost Capital Group, jež spravuje aktiva v celkové hodnotě přesahující 2 biliony dolarů. Ta prodala balík 116 miliónů kusů akcií Deutsche Bank za 1,27 miliardy EUR, 7,9 % pod pondělní uzavírací cenou. Z prodeje akcií Commerzbank utržila Capital Group 475 mil. EUR, vzhledem k pondělní uzavírací ceně tak diskont činí 6,6 %.
Capital Group nabyla významný podíl v Deutsche Bank na začátku roku 2020. O měsíc později pak navýšila majetkovou pozici v Commerzbank.
Správce aktiv z Los Angeles tak pokračuje v redukci svých investičních pozic v evropském bankovním sektoru, když před několika týdny prodal podíl v britské bance Barclays za 900 milionů liber, uvedly blíže nespecifikované zdroje. Tyto kroky tak přichází v době, kdy Evropa čelí velkým výzvám v podobě prudké inflace a potenciální recesi pramenící ze sankcí uvalených na Rusko.
Představitelé Capital Group se k uskutečněným transakcím odmítli vyjádřit. Dle slov obou německých bank by neměla být nijak ovlivněna jejich strategie.
Akcie Deutsche Bank (DBK) na německé burze aktuálně klesají o 0,53 % na 10,94 EUR, obchodovat s nimi mohou klienti Fio banky pod tickerem BAADBK také na pražské burze (-7,43 % na 269,70 Kč) i RM-SYSTÉMu (-4,95 na 271 Kč %). Akcie Commerzbank klesají o 7,42 % na 6,49 EUR. Na německé burze je možné obchodovat také akcie Barclays pod tickerem BCY. Ty klesají o 0,28 % na 1,77 EUR.
Zdroj: Bloomberg
Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Frankfurtská burza potřetí tento týden oslabila
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování stagnuje, Porsche údajně hledá nového CEO
- Frankfurtská burza v úvodu klesá, BofA snížila investiční doporučení pro akcie Commerzbank
- Frankfurtská burza v úvodu týdne oslabila
- Frankfurtská burza v pondělní seanci mírně oslabila
Nejnovější:
- Pozitivní úvod nového týdne v USA
- Index S&P 500 zatím nad 6600 b.
- Frankfurtská burza na začátku týdne mírně rostla
- Na pražské burze nevýrazný vstup do nového týdne
- Americké akcie zahajují obchodování růstem, investoři vyhlížejí středeční rozhodnutí FOMC o sazbách
- CTP: Agentura S&P zvýšila rating na BBB a potvrdila stabilní výhled
- Americké futures kontrakty indikují kladné otevření
- USA: Newyorský výrobní index v září na -8,7 b. při očekávání 5,0 b.
- Elon Musk nakoupil akcie Tesly za 1 mld. USD
- Vývoj cen komodit: Kukuřice -1,05 % na 4,255 USD za bušl