Výkonný ředitel společnosti Discovery učinil výrazné personální změny ve vedení Warner Bros
CEO společnosti discovery David Zaslav nahradil většinu vedení Warner Bros. Devět senior manažerů včetně jejího CEO Jasona Killara společnost opouští
Výkonný ředitel společnosti Discovery David Zaslav učinil první velký krok k reorganizaci jejího podnikání po převzetí společnosti WarnerMedia, která stojí za seriály Casablanca, Přátelé a Hra o trůny, a dosadil svůj manažerský tým do vedení spojené skupiny.
Fúze společností Warner Bros a Discovery v hodnotě 43 miliard dolarů, která by měla být uzavřena již v pátek, je nejnovější a velkou dohodou určující éru Hollywoodu vzhledem k tomu, že tradiční média bojují o přežití v zábavním průmyslu, jehož budoucnost ovládne streamování.
Zaslav nahradil ve společnosti Warner Bros téměř všechny členy senior managementu svými vlastními lidmi. Devět senior manažerů z Warner Bros včetně jejího CEO Jasona Killara oznámilo opuštění společnosti.
Pouze tři z třinácti zástupců nového vedení pochází ze starého vedení Warner Bros. Jsou to Casey Bloys, dlouhodobý šéf obsahu, Toby Emmerich předseda filmového podnikání společnosti, a Gerhard Zeiler, vedoucí mezinárodního oddělení.
O fúzi společností jsme detailněji informovali začátkem dubna zde a zde.
Akcie AT&T (T) dnes rostou o 0,55 % na 23,86 USD. Discovery má tři třídy akcií - akcie třídy C (DISCK, bez hlasovacích práv)rostou o 0,52 % na 23,20 USD, akcie třídy A (DISCA) rostou p 1,17 % na 23,34 USD a akcie třídy B (DISCB) klesají o 1,14 na 22,90 USD. Po dokončení transakce se budou akcie Warner Bros. Discovery obchodovat pod tickerem WBD.
Zdroj: Financial Times
Libor Král
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Americké akcie rostou, reportovaly Tesla, Philip Morris International, AT&T, Thermo Fisher a další
- AT&T v 1Q přidalo více nových zákazníků s tarifními mobilními telefony, než se očekávalo
- Turbulence na Wall Street, americké hvězdy AI zhasly
- AT&T oznámilo očištěný zisk na akcii za 4Q, který překonal průměrný odhad analytiků
- Nevýrazný vývoj na Wall Street
Nejnovější:
- Na zámořské trhy se vrátila sektorová rotace, technologie oslabily
- Americké akcie přerušují rekordní jízdu, výnosy dluhopisů stoupají
- Frankfurtská burza dnes oslabila
- Pražská burza ztrácela
- USA: Nové pracovní pozice dle JOLTs v květnu na 7769 tis. při očekávání 7300 tis.
- Americké indexy v úvodu smíšeně, roztržka mezi Trumpem a Muskem pokračuje
- USA: Stavební výdaje v květnu meziměsíčně klesly o 0,3 % při očekávání poklesu o 0,2 %
- USA: ISM ve výrobě v červnu na 49,0 b. při očekávání 48,8 b.
- USA: Index PMI ve výrobě v červnu dle konečných dat na 52,9 b. při očekávání 52 b.
- Colt CZ oznámil změnu emisních podmínek u svých dluhopisů