Britský regulátor postoupil spojení Avastu s NortonLifeLock k dalšímu posouzení
Britský regulátor CMA dnes oznámil, že postoupil spojení Avastu s NortonLifeLock k dalšímu posouzení z důvodu obav o konkurenční prostředí.
Britský regulátor Competition and Markets Authority (CMA) v pátek oznámil, že postoupil NortonLifeLock Inc. navrhovanou akvizici společnosti Avast PLC k dalšímu posouzení z důvodu obav o hospodářskou soutěž.
CMA již dříve uvedl, že obě společnosti měly čas do středy, aby nabídly nápravná opatření vzhledem k znepokojení regulátora ohledně snížení konkurence na britském trhu. Společnosti 18. března uvedly, že žádná taková opatření navíc neposkytnou.
Akcie Avast pod tickerem BAAAVAST na pražské burze klesají o 0,15 % na 171,50 Kč, na RM-SYSTÉMu klesají o 1,55 % na 171,10 Kč.
Zdroj: Bloomberg
Libor Král
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- S&P 500 uzavírá na červené nule
- Americké trhy oscilují kolem otevíracích hodnot
- Colt CZ: konferenční hovor s managementem
- Frankfurtská burza ve čtvrtek oslabila
- Pražská burza klesala
- USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v květnu dosáhl -3 b. při očekávání -5 b.
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 16. květnu vzrostly o 120 mld. kubických stop při očekávání 119 mld.
- Americké akcie rostou, reportovaly Zoom, Analog Devices, Williams Sonoma
- USA: Prodeje existujících domů v dubnu meziměsíčně klesly o 0,5 % na 4 mil. při očekávání +2 %
- USA: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v květnu dle předběžných dat na 52,3 b.