Alibaba zvyšuje zpětný odkup akcií na 25 mld. USD
Čínský internetový holding opět navyšuje svůj program zpětného odkupu akcií na rekordních 25 mld. USD ve snaze posílit důvěru investorů.
Alibaba zvýšila svůj plán zpětného odkupu akcií na 25 mld. USD a snaží se tak posílit důvěru investorů poté, co zpomalení růstu a represe v technologickém sektoru poslaly akcie společnosti na několikaleté minimum. Čínský internetový prodejce již zvýšil program zpětného odkupu akcií z 10 na 15 mld. USD v předchozím roce.
Společnost dostala minulý rok pokutu 2,8 mld. USD za zneužívání své pozice na trhu a zůstává pod zvýšeným dohledem regulačních úřadů. Zpětným odkupem se tak snaží podpořit své akcie, které se kvůli regulačním tlaku a pochybnostem ze zpomaleného růstu za poslední rok propadly o 50 %.
Alibaba hodlá tento plán uskutečnit v následujících dvou letech a zpětně již odkoupila akcie za 9,2 mld. USD.
Zdroj: Financial Times
Marek Pokorný
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Smíšený závěr v USA
- Americké indexy obchodují smíšeně
- Německé akcie na konci týdne stagnovaly, obranný sektor klesal
- Dividenda Erste Group Bank v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
- Pražská burza roste, akcie CSG však klesly na minima od IPO (-7,47 %)
- USA: Průmyslové objednávky v únoru stagnovaly při očekávání poklesu o 0,2 %
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v dubnu podle předběžných dat klesla na 47,6 b.
- Americké indexy se obchodují smíšeně, akcie softwarových společností navazují na včerejší pokles
- Americké futures kontrakty se pohybují v blízkosti nuly s mírně růstovou tendencí
- Vývoj cen komodit: Měď (+2,12 %), pšenice (-0,74 %), zlato (-0,71 %)




