Allwyn je před uzavřením smlouvy na provoz britské National Lottery
Společnost Allwyn Entertainment Karla Komárka se výrazně přiblížila desetileté licenci na britskou Národní loterii. Britská Komise pro hazardní hry označila Allwyn za preferovaného uchazeče.
Allwyn, který v lednu oznámil vstup na New York Stock Exchange prostřednictvím SPACu Cohn Robbins Holdings Corporation, nahradí ve vedení Národní loterie kanadskou společnost Camelot. Kromě Camelotu o licenci usilovali ještě dva uchazeči.
„Allwyn se zavázal investovat do loterie a očekává se, že přinese růst a inovace napříč produkty a kanály,“ odůvodnila svůj výběr Komise pro hazardní hry.
„Vítáme oznámení Komise pro hazardní hry, která nás označila za preferovaného uchazeče pro čtvrtou licenci Národní loterie. Naše nabídka byla posouzena jako nejlepší z hlediska obnovy Národní loterie bezpečným a udržitelným způsobem,“ uvedl Allwyn v reakci na oznámení.
„Okamžitě začneme pracovat na dodání srozumitelného plánu a těšíme se na transformaci Národní loterie, abychom ji udělali lepší pro všechny,“ nastínila společnost své další kroky.
Allwyn doposud provozoval loterie v Rakousku, Itálii, Řecku, Kypru a České republice. Tento seznam by se ale měl v nejbližší době rozrůst i o britské ostrovy.
Zdroj: Fio, Allwyn, ČTK, Hospodářské noviny
Filip Tedenac
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Allwyn Entertainment odkládá vstup na NYSE kvůli vysoké volatilitě na trzích
- Komárek a jeho společnost Allwyn je nyní oficiálním provozovatelem britské National Lottery
- Valná hromada společnosti Cohn Robbins schválila obchodní kombinaci se společností Allwyn
- Camelot Entities ruší odvolání proti výběru Allwyn jako provozovatele britské loterie
- Investiční skupina PPF se zavázala k investici až 6,5 miliardy korun do akcií firmy Allwyn
Nejnovější:
- Americké akcie v závěru týdne posílily
- Zámořské akcie mažou úvodní ztráty
- Tahounem dnešního poklesu frankfurtské burzy byly Deutsche Bank a Commerzbank
- Praha výrazně v červených číslech, pod tlakem Erste Group
- Americké akcie v červeném, Activision Blizzard po vyjádření antimonopolního úřadu +5 %
- USA: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v březnu dle předběžných čísel na 49,3 b
- Zámořské futures kontrakty se obchodují v červených číslech
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,79 %), pšenice (+3,02 %), zemní plyn (+1,75 %), měď (-1,43 %)
- Vývoj měnových párů: Dolar posiluje proti euru o 0,84 %, proti koruně o 1,16 %
- Evropská centrální banka tlačí na Raiffeisen Bank International, aby opustila od businessu v Rusku