CTP dnes přebere Deutsche Industrie REIT
Developer CTP dnes dokončuje převzetí společnosti Deutsche Industrie REIT a stáhne její akcie z burzy. Německo tak nyní tvoří 15 % portfolia CTP, čímž se stává po České republice a Rumunsku největší expozicí.
CTP dokončuje veřejnou nabídku převzetí a vyřazení akcií Deutsche Industrie REIT-AG z burzy. Součástí vypořádání byla emise 32.421.325 nových akcií CTP, čímž se celkový počet vydaných akcií zvýšil na 432.814.135 a free float na přibližně 23 %.
CTP Germany plánuje v příštích pěti letech investovat další 1 miliardu EUR do rozvoje projektů. Provozním ředitelem pro Německo byl jmenován Udo Stöckl, který bude podporovat generálního ředitele CTP Group a CTP Germany Remona Vose.
S akciemi CTP je možné obchodovat pod tickerem BAACTP na pražské burze. Na nizozemské burze se obchodují při ceně 18,20 EUR.
Zdroj: CTP
Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- CTP: UBS mírně navýšily cílovou cenu z 21 na 21,5 EUR při stálém doporučení „buy“
- CTP: Goldman Sachs zvyšuje cílovou cenu z 22,9 EUR na 23,3 EUR se stávajícím doporučením „buy“
- CTP: Kepler Cheuvreux snižuje cílovou cenu z 20,4 EUR na 19,3 EUR se stávajícím doporučením „Hold“
- CTP: Jefferies zvyšuje cílovou cenu z 20,3 EUR na 21 EUR s novým doporučením „Buy“
- CTP: Bernstein mírně snižuje cílovou cenu z 24 EUR na 23,8 EUR se stálým doporučením „outperform“
Nejnovější:
- USA: Index aktivity Chicago Fed v lednu na 0,18 b. při očekávání 0,01 b.
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+5,25 %), zemní plyn (+2,68 %), zlato (+1,87 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,57
- Porovnatelné tržby Domino’s Pizza ve 4Q překonaly očekávání, společnost navýšila dividendu o 15 %
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Index CPI (eurozóna, Německo), HDP (Německo), PPI (USA)
- Novo Nordisk: Lék na obezitu CagriSema v klinické studii zaostal za přípravkem Zepbound od Eli Lilly
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+4,9 %), zemní plyn (+2,01 %), zlato (+1,68 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,21
- Německo: Index IFO očekávání v únoru na 90,5 b. při očekávání 90 b.
- Firemní výsledky pro tento týden: Erste Group, CTP, Photon Energy, NVIDIA, Berkshire Hathaway,..




