Siltronic oznámil nejistotu ohledně jeho akvizice tchajwanským GlobalWafers za 5,3 mld. USD
Německý výrobce silikonových disků pro výrobu čipů Siltronic v pátek oznámil nejistotu ohledně uskutečnění jeho akvizice tchajwanskou společností GlobalWafers kvůli nejasnému postoji německé vlády k transakci.
Společnost Siltronic v pozdních pátečních hodinách oznámila nejistotu ohledně jejího plánovaného převzetí tchajwanským konkurentem GlobalWafers za 5,3 mld. USD. Důvodem má být nejasné postavení německé vlády ke schválení této transakce.
Siltronic si v prohlášení dále stěžuje, že během nedávných diskuzí s vládou neobdržela žádné informace, které by jí objasnily podmínky pro schválení dohody o převzetí. „Transakce nemůže být uzavřena, pokud ji ministerstvo neschválí do 31. ledna,“ uvádí společnost v prohlášení.
GlobalWafers a Siltronic přitom nabídly německé vládě řadu pojistek souvisejících s dohodou, včetně udělení speciálních hlasovacích práv či cest k odčinění transakce nebo prodeji klíčových aktiv zpět státu, uvedly dle Bloombergu nejmenované zdroje. „Náš zájem je nyní v Německu. Věříme, že jsme konstruktivně a srozumitelně adresovali všechny tamní obavy,“ vyjádřila se v samostatném sobotním prohlášení společnost GlobalWafers.
Akcie Siltronic (WAF) na Xetře klesají o 7,26 % na 128,45 EUR.
Zdroj: Bloomberg
Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Optimistická nálada na US trhu
- Frankfurtská burza v úterý rostla
- Dividenda Komerční banky v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
- Pražská burza posílila, tahounem růstu ČEZ (+2,79 %)
- Wall Street v úvodu obchodování roste, výsledková sezóna startuje
- Wells Fargo reportovala čisté úrokové výnosy za 1Q mírně pod odhady analytiků
- Farmaceutický gigant Johnson & Johnson zveřejnil výsledky za 1Q a mírně navýšil celoroční výhled
- Amazon koupí satelitní skupinu Globalstar za zhruba 11,6 mld. USD
- USA: Index výrobních cen v březnu meziročně vzrostl o 4 % při očekávání růstu o 4,6 %
- Americké futures kontrakty opatrně posilují




