Bezpečnostní posouzení uchazečů na stavbu jaderného bloku v Dukovanech bude hotové do konce ledna
Generální ředitel ČEZu uvedl, že bezpečnostní posouzení uchazečů o stavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany bude hotové do konce ledna. Následně může být vyhlášen tendr.
Bezpečnostní posouzení uchazečů o stavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany bude hotové do konce ledna, následně může být vyhlášen tendr. Nový blok se spustí dle očekávání v roce 2036, uvedl generální ředitel společnosti ČEZ v rozhovoru pro Radiožurnál.
Posuzování uchazečů o stavbu jaderného bloku zahájil ČEZ již v červnu předchozího roku. Původně mělo být hotové do konce roku, protáhlo se však z důvodu velkého rozsahu bezpečnostních dotazníků, každý z nich má stovky stran. Na vyhodnocení pracuje skupina na ministerstvu vnitra.
„Dá se předpokládat, že těsně po konci bezpečnostního posouzení bude vláda informována o tom, že je to tak a tak, což bude někdy začátek února. A těsně poté bude možné zahájit ostrou část tendru,“ očekává Beneš.
Akcie ČEZ (BAACEZ) na pražské burze stagnují na 815 Kč, na burze RM-SYSTÉM rostou o 0,24 % na 819,50 Kč.
Zdroj: Český rozhlas Radiožurnál
Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- ČEZ kupuje společnost Energoprojekt za 332 mil. Kč
- ČEZ zveřejnil pozvánku na valnou hromadu, rozhodný den pro dividendu stanoven na 5. června
- ČEZ: S&P Global snížila výhled ratingu ze stabilního na negativní
- ČEZ: Trigon Dom Maklerski zvyšuje cílovou cenu na 1 232 Kč s novým doporučením „Hold“
- ČEZ: konferenční hovor s managementem k transformaci společnosti
Nejnovější:
- Americké indexy na maximech
- Americké indexy se obchodují smíšeně
- Index Dax pod tlakem
- USA Index spotřebitelské důvery a Velkoobchodní zásoby
- Americké indexy rostou
- Zámořské futures indikují kladné otevření
- USA: Report z trhu práce – počet pracovních míst mimo zemědělství v únoru vzrostl o 115 tis.
- Vývoj měnových párů: EUR/USD 1,1762
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+0,79 %) zpět nad 80 USD/oz, zemní plyn (+1,01 %)
- Německý DAX ztrácí bezmála 1 %, Rheinmetall (-5,8 %) klesá na 2letá minima




