Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Maersk kupuje významnou část hongkongské logistické společnosti LF Logistics za 3,6 mld. USD

Maersk kupuje významnou část hongkongské logistické společnosti LF Logistics za 3,6 mld. USD

22.12.2021 16:20, AMKBY

Logisticko energetická skupina A.P. Moller–Maersk pod kterou patří největší kontejnerový dopravce, Maersk Line, oznámila akvizici části logistické společnosti LF Logistics za 3,6 mld. USD.

Společnost Maersk oznámila uzavření dohody o koupi části logistické společnosti LF Logistics za 3,6 mld. USD. LF Logistics je ze 78 % vlastněna hongkongskou společností Li & Fung, zbytek podílu na společnosti drží fond Temasek, který je podporovaný singapurskou vládou. Maerks koupí část společnosti LF Logistics, jež se zabývá přepravními kontrakty. Zároveň vstoupí do strategického partnerství s Li & Fung.

Dohoda je součástí expanze činnosti směrem k pozemním operacím. Maersk se těší velkému objemu hotovosti, který získala v návaznosti na vysoké ceny za lodní přepravu. Tyto peníze používá k rozšiřování jejího jádrového podnikání na další trhy včetně ecommerce či pozemní a vzdušné přepravy.

„Pro společnost je to další krok k tomu, aby nebyla pouze lodní přepravní linkou a aby se stala jednotným poskytovatelem přepravy,“ vyjádřil se CEO skupiny Maersk Soren Skou pro Financial Times.

Společnost LF Logistics, která je předmětem dohody o koupi, provozuje 223 skladů ve 14 zemích napříč Asií a spolupracuje s mezinárodními dodavateli a distributory oblečení, maloobchodního a spotřebního zboží v regionu.

Dohoda ocení společnost na čtrnácti násobek jejího očištěného hrubého provozního zisku (EBITDA). Skou uvedl, že kvůli vysokému ocenění v dohodě o koupi plánuje Maersk zdvojnásobit EBITDA LF Logistics. Dohoda učiní společnost Maersk sedmým největším poskytovatelem přepravních kontraktů. CEO Maersk dále uvedl, že skupina stále potřebuje expandovat na trhu skladů, především v Evropě. Vzhledem k vysokému objemu hotovosti tak po uzavření dohody o koupi části LF Logistics plánuje Maersk v příštím roce pokračovat v akviziční činnosti.

Akcie společnosti Maersk se obchodují v Dánsku. Na e-Brokeru se obchodují formou ADR (americký depozitní certifikát) pod tickerem AMKBY s růstem o 0,21 % na 17,09 USD. Jeden ADR představuje 0,005 akcie Maersk.

Zdroj: Financial Times


Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,0350425,36896
USD22,3877523,63025
GBP28,2948429,86517
CHF23,4147524,71425
PLN5,260235,55217

Kompletní informace zde


Informace k používání cookies na těchto stránkách naleznete zde: Další informace X