Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Coinbase žádá Kongres o vznik regulátora digitálních aktiv

Coinbase žádá Kongres o vznik regulátora digitálních aktiv

15.10.2021 09:55, COIN

Největší americká kryptoměnová burza Coinbase navrhuje vyřazení Komise pro cenné papíry z regulatorní funkce. Požaduje vytvoření nové instituce, která by regulovala a vykonávala dohled nad společnostmi digitálních aktiv.

Americký obchodník s kryptoměnami Coinbase Global, který měl v uplynulých týdnech četné spory s americkými regulátory, plánuje zveřejnit dokument s žádostí o regulaci kryptoměnového trhu. Společnost tvrdí, že účastníci kryptoměnového trhu jsou nejistí ve věci volby, která instituce by měla dohlížet nad trhem s digitálními aktivy.

Výpad Coinbase přichází v rámci širšího střetu mezi společností a předsedou Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států Gary Genslerem, který se v posledních měsících stal největším strašákem kryptoměnově orientovaných společností. Gensler například tvrdí, že kryptoměnové burzy obchodují s digitálními mincemi, které nevyhovují zákonům na ochranu investorů a odradil americké zákonodárce od vytvoření specifického regulátora.

Změny v zákonu by umožnily regulatorní arbitráž, naznačil Gensler

Pokud by Kongres něco vyškrtnul ze zákona o cenných papírech, mohlo by to také podkopat 90 let hospodářské prosperity a ohrozit více jak sedm tisíc emitentů, kteří by mohli v záležitosti spatřit regulatorní arbitráž,“ uvedl Gary Gensler v minulém týdnu na kongresovém slyšení.

Coinbase však má opačný názor a říká, že digitální aktiva by měla mít místo Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států a Americké komise pro terminované obchody s komoditami pouze jednoho vyhrazeného regulátora.

Akcie Coinbase s tickerem COIN včera vzrostly o 5,36 % na 260 USD, ve fázi po uzavření akcie nadále rostly o 0,13 % na 260,35 USD.

Zdroj: The Wall Street Journal


Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,7606625,07935
USD20,9224122,08359
GBP28,4179229,99508
CHF22,8309524,09805
PLN5,246905,53810

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X