Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Facebook a jeho aplikace včera postihnul globální výpadek, čelí dále obvinění bývalé zaměstnankyně

Facebook a jeho aplikace včera postihnul globální výpadek, čelí dále obvinění bývalé zaměstnankyně

5.10.2021 10:26, FB*, TWTR*, BAAFB

Aplikace Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp, které patří první jmenované společnosti postihnul nejrozsáhlejší výpadek v posledních dvou letech. Více jak šestihodinová odmlka vyvolala vlnu kritiky, uvedl deník The Financial Times.

Sociální sítě Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp postihnul včera večer globální výpadek, na který poukazovali lidé z celého světa. Od přibližně šesté večerní hodiny nebylo možné na těchto sítích aktualizovat či sdílet obsah a komunikovat se vzdálenými protějšky.

Omluva zakladatele Zuckerberga za výpadek sítí (zdroj: Facebook)

Internetová společnost Cloufare na svém blogu později téhož dne uvedla, že situace se jevila, jako by někdo vytáhnul všechny kabely z datových center najednou, a tím je zcela odpojil od internetu.

Výpadek se netýkal konkurenční sociální sítě Twitter.

Bývalá produktová manažerka v boji proti sociálním sítím

Bývalá produktová manažerka Frances Haugen, která dříve v tomto roce odešla ze společnosti pro osobní důvody, má dnes vypovídat na slyšení Senátu. Zákonodárce chce urgovat především ke zpřísnění regulace skupiny Facebook, kterou přirovnává k tabákovému odvětví, jež dle svých slov tají nebezpečí kouření, nebo výrobcům opiátů. Bývalá zaměstnankyně chce nadále vyvíjet inciativu v boji proti sociálním sítím, které údajně mají negativní dopad na dospívající děti.

Facebook se stal bilionovou společností tím způsobem, že za své zisky platí naší bezpečností, včetně bezpečnosti našich dětí,“ uvedla bývalá zaměstnankyně Facebooku Haugen a pokračovala, že k soudnímu slyšení se přihlásila pro spatření děsivé pravdy, kterou znají jen zaměstnanci gigantické společnosti. Svůj komentář k situaci zakončila poznatkem, že důležité informace uchovává vedení firmy před veřejností, americkou vládou, akcionáři a celým světem obecně.

Akcie Facebook se dále ocitly pod tlakem pro obavy ze změn v soukromých podmínkách společnosti Apple. Ten nejspíš limituje množství dat, které Facebook bude moci získat za účelem podnikání a přizpůsobení obsahu.

Během včerejšího dne poklesly akcie Facebook (NASDAQ: FB) o 4,89 % na 326,23 USD. Na trhu RM-SYSTÉM se akcie Facebook (RMS: BAAFB) obchodují za 9700 Kč.

Zdroj: The Financial Times, Bloomberg, Facebook


Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,1087524,39126
USD21,1715022,34650
GBP26,0126627,45634
CHF23,2449724,53504
PLN4,928825,20238

Kompletní informace zde